Kdo by nemiloval pohádku o Pyšné princezně, jde o klasiku, bez které si mnozí neumí představit Vánoce. Vy se nyní můžete dostat k Pyšné princezně ještě blíž. Na zámku v Telči probíhá výstava o Pyšné princezně. Tato pohádka se natáčela právě na telečském zámku a od tohoto natáčení uběhlo již pětašedesát let. Vy si můžete tuto výstavu vychutnat od 1. dubna do 31. října.

Rekvizity z pohádky

Jde o velmi výjimečnou výstavu originálních kostýmů a rekvizit z filmové pohádky Pyšná princezna. Výstava všem návštěvníkům zprostředkuje různé zajímavosti z příprav filmu a také ze samotného natáčení. Dochovaly se také čtyři desítky originálních kostýmů, které spolu s rekvizitami tvoří neobyčejnou výstavu, kterou zamilují všichni, dospělí i děti. Výstavu doplní fotografie.

Originální kousky

K vidění tak budou například barevné šaty, různé rekvizity jako květina, obrazy nebo scénář pokračování, který nikdy nebyl natočen. Je možno usednout například na trůn, prohlédnout si můžete ševcovskou dílnu, Půlnoční království, zemi krále Miroslava nebo také mlýnici. Skutečným originálním kouskem výstavy je retušovaná zarámovaná a originální fotografie princezny Krasomily. Ta byla zahrnuta do kulturního dědictví České republiky.

Výstavní místnosti

V každé výstavní místnosti lidé uvidí nějakou scénu, která navozuje filmovou pohádku. Jak jsme výše zmínili, je to právě Miroslavova země, mlýnice, ševcovská dílna nebo Půlnoční království. Mezi exponáty najdete spoustu zajímavých exponátů, například originální paruku Pyšné princezny. Zachovaly se také boty, které se ve filmu nosili, šaty princezny Krasomily, které se však nakonec nevyužili.

Zajímavosti

I když znáte pohádku nazpaměť, tak se najde jistě mnoho zajímavostí z natáčení, o kterých nic nevíte. Například odkud pocházela medvíďata, která si hrála u domku uhlíře, jakou barvu měly šaty princezny Krasomily a mnoho dalšího. Vše se dozvíte na této výstavě.