Naše hlavní město Praha je turistickým cílem nejen zahraničních turistů, ale také těch domácích, kteří si udělají výlet do Prahy. Máte chvíli čas a chcete se projít po našem hlavním městě? Nevíte však, kam zavítat, kde se podívat a co v Praze určitě nesmíte opomenout navštívit?

Hlavní město

Praha, jak už bylo výše zmíněno, je hlavní město České republiky a současně jde také o největší město. Jde o sídlo velké části státních institucí, spousty organizací a dalších firem. Sídlí zde prezident republiky, parlament, vláda, ústřední orgány a jeden ze dvou vrchních soudů. Jde o město, které disponuje spoustou památek. Kam se v Praze vydat na procházku?

Karlův most

Jedna z nejznámějších památek v Praze. Karlův most je nejstarší stojící most, který vede přes Vltavu v Praze. Jde o druhý nejstarší dochovaný most v České republice. Je z roku 1402. Vstup na most tvoří krásné mostecké brány a je z něj velmi hezký výhled na okolí. Na Karlově mostě najdete spoustu pouliční muzikanty, kreslíře a prodejce, kteří zpříjemňují návštěvníkům jejich procházku.

Prašná brána

Pozdně gotická stavba a jedna z nejvýznamnějších památek středověké Prahy. Zde například začínala pražská královská cesta, vedla zde také silnice z Kutné Hory, kde se těšilo stříbro. Název Prašná získala okolo roku, kdy sloužila jako skladiště střelného prachu. Při pruském obléhání Prahy byla značně poničena.

Kostel sv. Mikuláše

V Praze je spousta krásných kostelů. Jedním z nich je i chrám svatého Mikuláše, který sídlí na Malé Stravě. Jde o nejvýznamnější památku architektury pražského baroka. Je součástí bývalého jezuitského profesního domu. Najdete v něm i chrámové varhany, které pocházejí z poloviny 18. století a při svém pobytu v Praze na ně hrál i Mozart.

Petřínská rozhledna

Jde o jednu z nejkrásnějších věží. Petřínská rozhledna měří 378 metrů, což je o 17 metrů méně, než měří Eiffelova věž. Bývá častým místem pro romantické procházky.