Během léta a letních měsíců je letní kino velmi často vyhledávanou kulturou. Co však dělat, když není k dispozici areál letního kina? Stačí si jednoduše letní kino improvizovaně vytvořit! Tato akce se setkala s velkým úspěchem v loňském a předloňském roce, proto se obvod Poruba rozhodl i v letošním roce tuto akci zařadit do svých plánů.

Poruba jako letní kino

Stejně jako v předchozích dvou letech i v letošním roce bude Poruba pro návštěvníky pořádat letní kino. Celkem se můžete těšit na čtyři filmy, které vybírali samotné návštěvníci. Mohli hlasovat ve čtyřech kategoriích, hudební film, česká letní komedie, rodinný film a francouzská komedie. Vždy hlasovali pro jeden film. Volba tak byla na divácích, kteří si mohli volit film, který se jim nejvíce líbí, který chtějí vidět i pod širým nebem.

Lokalita promítání

Co se nezměnilo, je lokalita, kde se filmy budou promítat. Opět je v hlavní roli louka u Francouzské ulice, kde se také uskuteční první tři projekce. Akce se koná v rámci projektu Porubské filmové léto, je realizován s pomocí statutárního města Ostrava. Tato akce se koná od 21. června a končit bude 6. září.

Letní kino na více místech

Ano, letní kino nenabízí filmy jen v Porubě, ale také v prostorách zahrádky před Cooltourem. Do letního kina si také můžete zajít na Jihu, který přináší rovněž krásné filmy. Stačí si tak jen vybrat ten pravý film a spolu s dekou vyrazit. A na jaké filmy se můžete v Porubském letním kině těšit?

  1. 6. 2017 ve 21:30 – Co jsme komu udělali? (francouzská komedie)
  2. 7. 2017 ve 21:15 – Hotel Transylvánie 2 (rodinný film)
  3. 8. 2017 ve 20:45 – Perfect Days – I ženy mají své dny (česká komedie)
  4. 9. 2017 v 19:30 – Tančím, abych žil (hudební film)