Také máte doma děti, které tuto skupinu živočichů obdivují a rády sledují všechny filmy o nich? Mají doma hračky s dinosaury a rády chodí do různých dinoparků, které se na tyto velké ještěry specializují? Pak je právě pro vaše děti ideální výstava dinosaurů, která svou dočasnou expozici umístila v hlavním městě České republiky, v Praze.

Světem velkých plazů

Dinosauři se objevovali v období druhohor. Jsou podobnější a příbuznější ptákům a mnozí odborníci je proto k plazům neřadí. Vyhynuli postupně a tím všechny informace, které o nich máme, se dozvídáme přes zachovalé fosílie. Je jich několik druhů, mají různé schopnosti, někteří létali. Jsou velmi oblíbeným motivem mnoha filmů, na počátku 20. století se stávají nedílnou součástí kinematografie a stále o nich vznikají nové a nové filmy.

Repliky dinosaurů

Svým návštěvníkům se výstava Dotkni se dinosaurů snaží přiblížit a ukázat, jak to bylo kdysi. Na výstavě najdete sedm velkých exponátů, tedy sochy, které jsou pohyblivé. Výstava je interaktivní, děti se zde zabaví na velmi dlouhou dobu. Mohou s nadšením sledovat pohyby jednotlivých dinosaurů, najdou zde také archeologickou zónu, kde toho na ně čeká opravdu dost. Dále je zde k dispozici také fotostěna. Děti se zde opravdu nudit nebudou!

Další soutěže a akce

V rámci výstavy děti mohou každý týden vyhrávat plyšového dinosaura, každou neděli jsou zde navíc také akce pro děti. Také je zde hrací zóna pro děti a navíc expediční vozidlo, ve kterém si děti mohou zahrát na badatele a průzkumníky. Tato výstava na své návštěvníky čeká v Praze v Hostivaři v OC Vivo. Zde je k dispozici nejen pro děti, ale také pro dospělé a to od 1. června až do 29. června 2017.