Také jste rádi sledovali seriál Já, Mattoni? Pak si můžete na vlastní oči prohlédnout výstavu kostýmů z tohoto seriálu. A nejen to, muzeum v Kyselce přináší spoustu zajímavostí. V muzeu najdete řadu stálých expozic, takže si kromě výstavy kostýmů můžete prohlédnout další cennosti a historické dokumenty, které jsou součástí muzea.

Festival muzejních nocí

Mattoni muzeum v obci Kyselka na Karlovarsku se v letošním roce úplně poprvé zapojí do Festivalu muzejních nocí a uvede tak výstavu kostýmů ze seriálu Já, Mattoni. Tuto výstavu bude možno navštívit od 19. 5. 2017 až do konce sezóny, přesněji do října či listopadu letošního roku. Autorka originálních kostýmů Andrea Králová na tuto jedinečnou výstavu přinesla z archivu České televize celkem dvanáct kostýmů, které se objevily přímo v seriálu Já, Mattoni. Jde o dobové kostýmy, které korespondují období šedesáti let života Heinricha Mattoniho.

Naproti tomu Veronika Kudláčková, výtvarnice kostýmy oblékla na figuríny. Díky tomu dostává výstava reálnou atmosféru. Pozorný návštěvník, který sledoval také seriál si všimne podobnosti figurín s jednotlivými postavami. Celá výstava kostýmů vezme návštěvníky do celkem tří různých módních období. Kromě jednotlivých kostýmů se na této výstavě dozvíte víc také o práci filmové kostýmní výtvarnice. Dozvíte se tak, který kostým byl nejnákladnější, zda komparzisté nosí dobové spodní prádlo a mnoho dalších a dalších zajímavostí.

Svezte se motoráčkem

Na výstavu do Mattoni muzea se můžete od prvního červencového dne svézt také historickým motorákem. Ten jezdí po obnovené železniční vlečce Vojkovice – Kyselka. Tento historický motorák bude vyjíždět každou sobotu po dobu letních prázdnin. Ve stále výstavě najdete mnoho historických dokumentů, fotografie, certifikáty ochranných známek, obchodní korespondence, mapy, projekty. Na výstavě najdete také historické lahve na minerální vodu nebo sbírka etiket.