Milovníci výstav a období První republiky jistě ocení tuto krásnou a netradiční výstavu. Výstava vás přenese do časů období První republiky. Najdete zde krásné a tematické expozice, které jsou vymezeny v letech 1918 až 1938. K vidění toho je opravdu velká spousta. Výstavu můžete navštívit od 3. května do 25. října 2017 a to v Galerii Tančící dům.

Zažít tehdejší dobu

Jistě stojí za to představit si, v jaké době žil váš pradědeček a prababička. Jaký časopis četli, v jakých botách chodili a jaký sestřih byl v tehdejší době ten nejmodernější. Kam se chodili bavit, co poslouchali, jaké oblečení nosili. V té době se začínají stavět činžovní domy, vilové čtvrtě nebo obchodní domy.

Několik sekcí

Výstava se rozděluje do celkem třinácti sekcí, které symbolizují specifické tematické okruhy. K vidění je zde podnikání, politika, film, umění, móda, sport a mnoho dalšího. Uvidíte zde dobové plakáty i fotografie tehdejších hvězd stříbrného plátna. Objevuje se zde například Anna Ondráková nebo Adina Mandlová. Narazit zde můžete také na plakáty či osobní věci komika Vlasty Buriana.

Móda První republiky

Dámy jistě zajímá především móda tehdejší doby. A to vám velmi věrně přiblíží kostýmy z úspěšných filmů a seriálů z produkce České televize. Objeví se zde také návrhy slavné československé návrhářky Hany Podolské. Co se módy týče, najdete zde kostýmy ze seriálů Hříšní lidé města pražského, Bohéma či První republika. Je zde také sekce, která vás zavede do prvorepublikové kavárny, podíváte se, jaké obaly měly tehdejší cukrovinky i jakou reklamu měl tehdejší obuvník Baťa.

Galerie Tančící dům

Tato nevšední výstava probíhá až do října v Galerii Tančící dům, která kromě výstav nabízí také možnost zajít si na kávu v galerijní kavárně nebo navštívit obchod s knihami a designem. Najdete zde také uměleckou restauraci, kde můžete ze střechy budovy mít výhled na celou Prahu.