Opravdu jen velice obtížně byste hledali v naší republice kraj, kde by byla tradice rybníkářství a celkově vodních ploch tak ohromná, jako je tomu v jižních Čechách. Mimo spousty rybníků jsou jižní Čechy také domovem řeky Vltavy, Malše či Otavy. A co spojuje všechny tři tyto řeky? Je to spousta zábavy, kterou si čeští i zahraniční turisté užívají na vodě!

Právě vodní výpravy jsou přitom něco, co rozhodně z jižních Čech dělá neuvěřitelnou turistickou atrakci. Je ale potřeba myslet i na to, jakými městy řeky protékají, protože si při vodáctví můžete užít i neuvěřitelné množství aktivní zábavy.

Užijte si divokou vodu od hranic

Přímo na hranicích s Rakouskem najdeme jedno z měst, které rozhodně to jí za to navštívit. Vyšší Brod je historické město, které svůj název získalo opravdu podle brodu, který byl ve středověku důležitou obchodní trasou. Mimo krásného města a dobrých restaurací je tady ale i půjčovna raftů Vyšší Brod. Ačkoliv nemusíte nutně trasu absolvovat po divoké vodě, tak jsou jižní Čechy mnohdy plné i zajímavějších vodních pasáží pro ty, pro které je klidná voda nuda.

Historické město opodál

Pokud se rozhodnete z Vyššího Brodu pokračovat po proudu řeky Vltavy, tak byste měli za jednodenní plavbu dorazit do jednoho z nejhezčích měst, které v České republice můžete najít. A to do krásného Českého Krumlova, který je schovaný v otočce řeky Vltavy. Krumlov je ojedinělý krásným historickým centrem a zámkem, který rozhodně stojí za prohlédnutí. Navíc je zde půjčovna lodí Český Krumlov, kde můžete zanechat loď z Brodu a vyrazit na procházku historického centra, na dobré jídlo nebo zde i přespat.

Nevynechejte ani České Budějovice

České Budějovice jsou krajským městem. Nabídnou vám především moc hezké historické náměstí a spoustu zajímavých lokalit, především potom výborných restaurací a možností ubytování. Mimo toho je tady pochopitelně také půjčovna lodí, kde můžete zakotvit a popřípadě i přespat. Tím ale dobrodružství na vodě v jižních Čechách nekončí. Sjíždět můžete i další řeky skrze města jako je Tábor, Strakonice nebo Veselí nad Lužnicí. Možností je tady zkrátka neskutečné množství!