Někteří z nás sice už mají letošní dovolenou za sebou, jiní se však ještě chystají. Je proto třeba myslet, co čeho své věci zabalíte. Podle toho, kam a na jak dlouho se chystáte, byste měli také volit cestovní zavazadlo. Na odpočinkovou dovolenou k moři se vám bude hodit spíše odolný skořepinový kufr. Na horských výletech, při kempování a stanování užijete zase detailně propracovaný batoh. S mnoha přihrádkami, praktický a ergonomicky tvarovaný, aby vám na zádech dobře seděl, dobře se vám nosil a byl pohodlný.

Kufry. Skořepinové i textilní

Nejčastějším cestovním zavazadlem bývá skořepinový nebo textilní kufr na kolečkách. K dostání je v různých velikostech. Vy je tak můžete využít na několikadenní eurovíkendy, ale ty největší kufry vám budou stačit i na několikatýdenní cestu k moři nebo na poznávání jiných kontinentů. Naprostá většina modelů je vybavena otočnými kolečky a vysunovacím madlem pro pohodlnější manipulaci. Aby byly vaše věci v bezpečí, doporučují vám odborníci z Bagalio.cz zabudované TSA zámky, kde si nastavíte číselnou kombinaci a nestaráte se o přídatné zámky, které se při letecké dopravě mohou snadno zachytit a kufr poškodit.

Batohy. Do hor i na poznávání dalekých krajin

Podle objemu věcí a délky pobytu volíte objem batohu. Zvolit si můžete také vnitřní uspořádání batohů a přístupnost jednotlivých kapes i při zabaleném batohu. Značka Deuter je průkopníkem inovací a také špičkou mezi výrobci batohů. Jejich batohy mají řadu vychytávek od řemínků na klíče přes popruhy na cyklohelmu a řadu dalších užitečných věcí až po prakticky řešené přihrádky. Důležitým kritériem při výběru batohu je ergonomické tvarování zádové části, ramenních, prsních a bederních popruhů. Přece jenom naložený batoh něco váží, a čím lépe je váha rozložena a popruhy pohodlnější, tím lépe se vám s batohem cestuje. Chcete-li být i na cestách elegantní, pořiďte si stylový kožený batoh.

Cestovní tašky jako alternativa ke kufrům

Sportovní cestovní tašky jsou praktičtější alternativou ke kufrům. Můžete je přehodit přes rameno, nebo zvolit modely na kolečkách. Přehledně do nich vše poskládáte. A když zrovna nikam nejedete, tašku snadno složíte a nezabírá oproti klasickým kufrům tolik místa. Na vyžehlené prádlo je ovšem vhodnější naopak skořepinový kufr. Díky pevné konstrukci drží tvar.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli cestovní zavazadlo, můžete si jej pohodlně vybrat třeba právě na Bagalio.cz. Zvolíte si druh, velikost, materiál i barvu a jednoduše vybíráte. U každého produktu je detailní popis a kdybyste byli přece jen na pochybách, k dispozici je vám zákaznická linka, kde vám rádi sdělí veškeré detaily.