V poslední době se pojem virtuální sídlo nebo sídlo společnosti dostává do širokého podvědomí podnikatelů. Čím dál více si uvědomují, že se jedná o výhodnou službu, která dodá společnosti prestiž a zároveň vyjde levněji, než pronájem klasické kanceláře. Proč byste měli o virtuální kanceláři přemýšlet i vy?

Co je virtuální sídlo firmy

Sídlo společnosti je dané zákonem a každá společnost jej musí mít zapsán v obchodním rejstříku. Každá společnost tedy musí mít své vlastní sídlo. Virtuální sídlo společnost je služba, která je poskytována zákazníkovi – právnické osobě, který si pronajme adresu, ale nemá pronajaté fyzické kanceláře. Pro podnikatele nabízí tato služba hned několik výhod.

Výhody virtuální kanceláře

Hlavní výhodou pro společnosti je finanční úspora. Za virtuální sídlo zaplatíte zlomek ceny a získáte prestižní adresu v centru Prahy nebo v jiném městě, které je pro vaše podnikání důležité. K virtuálnímu sídlu je navíc celá řada dalších služeb a možnost rezervování jednací místnosti pro obchodní účely. Pokud by se jednalo o pronájem prostor na stejné adrese, zaplatil by klient několik tisíc korun navíc. Hlavní výhodou jsou především nižší náklady.

V čem pomáhá virtuální kancelář

Virtuální kancelář vám pomůže se správou pošty, vyřizováním emailů. Přepošle vám poštu i zásilky. Nebo bude vyřizovat vaše telefonní hovory. Na vizitkách a propagačních materiálech navíc vypadá mnohem lépe adresa v centru Prahy, než kancelář v Horní Dolní. Každý úspěšný podnikatel ví, jak je image důležitá.

Není to v rozporu se zákonem?

Pokud si vyberete poskytovatele, který splňuje všechny zákonem dané náležitosti, jako je označení sídla firmy a IČO, je vše v pořádku a zákon není porušen. Platí stejná pravidla, jako kdybyste si pronajali klasickou kancelář. S virtuálním sídlem máte povinnost splnit všechny náležitosti, jako být k zastižení a schopni přebírat poštu.