Jde prakticky o každoroční akci, o takovou tradici, kdy se lidé na první adventní neděli sejdou na různých místech a spolu sledují každoroční rozsvícení vánočního stromu. Neděje se tak jen v České republice, ale také různě ve světě. Na rozsvícení vánočního stromu například do Anglie, Francie, Německa a dalších zemí se sjíždějí každoročně stovky turistů.

Každoroční tradice

Rozsvícení vánočního stromu probíhá každoročně v mnoha městech. Lidé se spolu potkají, popovídají si, dají si například punč a vůbec se v tom shonu a spěchu na chvíli zastaví. V loňském roce, vinou možných teroristických útoků mnohá města rozsvítila své vánoční stromy v poklidu a bez většího davu turistů.

Ulice a výlohy získají krásnou vánoční atmosféru, všude to na vás dýchne Vánocemi a tou příjemnou každoroční náladou. Povětšinou toto rozsvícení doprovází vůně horkého punče nebo svařeného vína, příjemné koledy i tradiční stánky s vánočním jídlem. V mnoha městech rozsvícení doprovází hudební program.

Příjemný podvečer

Můžete tak každoročně strávit příjemné chvíle se svými přáteli, rodinou a známými, které během podvečera potkáte. Rozsvítit strom můžete přijít do hlavního města Prahy, Ostravy, Brna, Plzně, Pardubic, ale také do těch menších měst, které také nabízejí příjemný kulturní program, koledy a podobně.

Tato akce je v podstatě takovým zahájením adventu a adventních trhů. Mnozí jí berou jako zahájení celého adventního období, kdy si s přáteli mohou večer skočit na punč či se jen tak si projít vánočně ozdobené město. Sledujte stránky svého města a dozvíte se o těchto akcích mnohem víc.