Máte rádi kulturu obecně, a tedy si rádi zajdete do divadla, na koncert nebo větší festivaly, které nabízejí možnosti hned několika umělců, což je pro mnoho návštěvníků klíčové? Za své peníze tak mohou vidět hned několik umělců, na jejichž koncerty byste museli vyrazit sólově. Chodíte rádi také do kina? Filmy všeho druhu umí příjemně se uvolnit, hloubat. Mnohdy jsou to výpravné příběhy, příběhy založené na skutečných událostech nebo jen komedie, které mají za cíl vás rozesmát. Jaké české filmy můžete vidět v kině v roce 2019?

Poslední aristokratka

Frank je rodilý Newyorčan a díky šlechtickým předkům získává dávné rodové sídlo, zámek Kostka. Chystá se na velký návrat do Čech s dcerou Marií a temperamentní ženou Vivien. Česká realita a život v této zemi jim je cizí. Zámek navíc znají jen z vyprávění starých příbuzných. Po příjezdu na zámek je rodinka v šoku, protože před sebou mají zámek, který se nachází v pozvolném rozkladu. Zámek má stálé obyvatele – údržbáře Krásu, kastelána Josefa a hospodyni paní Tichou. Rodina Kostkových stojí před těžkou volbou. Vrátit se do Ameriky a prodat zámek nebo se mu pomoci navrátit zpátky pověst?

Vlastníci

Paní Zahrádková s manželem mají společný a možná trochu idealistický sen zachránit dům. Novomanželé Bernáškovi se k nim nadšeně připojují. Paní Roubíčková je pedantka, která dohlíží na řádný průběh schůze. Paní Horvátová všechno komentuje a vše vidí. Pan Švec je zde jako zástupce své maminky. Paní Procházková a pan Novák se snaží nacházet nejnovější způsoby, jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský zase chce půdu, která je v domě a pan Kubát pro jistotu sabotuje všechno, co se rozhodne. A ostatní? Zatím nic nekomentují. Domluví se tato parta na nějakém konečném řešení?