Máte rádi kulturu obecně, a tedy si rádi zajdete do divadla, na koncert nebo větší festivaly, které nabízejí možnosti hned několika umělců, což je pro mnoho návštěvníků klíčové? Za své peníze tak mohou vidět hned několik umělců, na jejichž koncerty byste museli vyrazit sólově. Chodíte rádi také do kina? Filmy všeho druhu umí příjemně se uvolnit, hloubat. Mnohdy jsou to výpravné příběhy, příběhy založené na skutečných událostech nebo jen komedie, které mají za cíl vás rozesmát. Jaké české filmy můžete vidět v kině v roce 2019?

Román pro pokročilé

Život rozvedených mužů – jaký ve skutečnosti je? Jak zapůsobí rozvod na mužské ego a sebevědomí? Hlavní hrdina Rudolf je noblesní šarmantní světák, který si za rozvod může tak trošku sál. Nerozvážná avantýra ho stála stěhování z přepychu velkoměsta do venkovského hotelu, který má ve vlastnictví se svým bratrem Arnoštem. Situace pro Rudolfa není zrovna moc dobrá a tak má na výběr, zda se usadí v klidném vztahu nebo bude stejný sukničkář jako jeho bratr. Oba bratři se musí srovnat s majitelkou sousedního hotelu, které vyhlásí omylem válku. Rudolf se pokusí o vztah, i když nemá na růžích ustláno, zjistí však, že lež má krátké nohy.

Abstinent

Devatenáctiletý Adam je pacientem protialkoholní léčebny, kam se dostal svým chování. Na tomto zvláštním místě se nacházejí lidé, kteří jsou takříkajíc profesionálními alkoholiky a opilci. Bohužel zde najde také další mladé lidi, kteří mají život před sebou. Také Adam je jedním z nich. Stačilo mu udělat maturitu, poslat přihlášky na vysokou školu. Ale pařby s kamarády byly přednější. Pivko, sklenička něčeho ostřejšího a hlavně myšlenka, že je vše pod kontrolou. Bohužel tomu tak nebylo. Kvůli průšvihu se nedobrovolně dostal do léčebny. Na začátku vzdor, později se sbližuje s terapeutem a zjišťuje, co všechno vlastně udělal.