V posledních letech se s hudebními filmy roztrhl pytel a je jich k dispozici spousta. Ať už filmy popisují a ukazují, jaký život žili světové hudební legendy nebo se snaží na hudební motivy vyprávět příběh či neuvěřitelné smyšlené nápady. Lidé na tyto filmy reagují dobře, mají rádi muziku, rádi se dozví, jak mohl přibližně vypadat život takovýchto velikánů, nebo se nechají zavést do života lidí, kteří bezmezně muziku milují a snaží se v ní alespoň nějakým způsobem prorazit. Podaří se jim to, někdy však zaplatí až příliš vysokou cenu. Nejnovějším počinem, který stojí za návštěvu kina je Yesterday.

Doba, kdy Beatles neexistovali

Film nás zavede k mladému písničkáři Jackovi. Ten není zrovna úspěšným a v jedné chvíli má všeho dost. chce hudby nechat, protože ač se snaží sebevíc, jediným člověkem, kdo ho poslouchá, je jeho kamarádka Ellie. A to je pro hudebníka trochu málo. Vlivem záhadného globálního zatmění jej porazí autobus. Srážku přežije, ale život se mu změní. A zdá se, že nejen jemu. On se změní trochu také svět.

Když se Jack dostane z nejhoršího a na večírku, který mu uspořádají kamarádi, vezme do ruky kytaru a zkusmo zabrnká refrén Yesterday od Beatles. Reakce jeho přátel je přinejmenším zvláštní, protože všichni působí, že slyší píseň úplně poprvé. A všichni ho chválí. Myslí si, že si z něj kamarádi utahují, ale ani vyhledávače neznají kapelu Beatles. Jakoby snad ani neexistovali.

Jack v tom vidí příležitost. Stačí si jen vybavit hitovky od Beatles a svět? Ten mu začne ležet u nohou! dokonce i Ed Sheeran jej vezme na své turné jako předskokana. Humbuk, světla reflektorů, to je přesně to, co Jack vždycky chtěl. Nyní to má, ale radost mu to nepůsobí. Přece se dopouští celosvětového podvodu a také se vzdaluje Ellie, která si říká, že by ho už konečně měla přestat milovat. Jak tohle dopadne?