Přemýšlíte nad tím, co budete dělat během Silvestra? Nejste zrovna ti, kteří by vymetali jednu párty nebo večírek za druhým, chata s přáteli někde v horách vám letos nevyšla, ale sedět doma, u televize, kde nedávají pořádně nikdy nic dobrého, to se vám zrovna nechce. Kam tedy vyrazit pobavit se, ale přitom se neopít nebo se netísnit na jednom místě s davem lidí, kteří se alkoholem posilnili už řádně? Můžete vyzkoušet divadelní představení. Respektive rockovou operu. Kam tedy vyrazit? RockOpera Praha přichystala na poslední den v roce 2019 koncertní premiéru svého nového díla s názvem Trója.

RockOpera Praha předvede Tróju

Jde o skutečnou lahůdku, protože divadelní premiéru bude mít představení Trója až devatenáctého března roku 2020. Diváci tak na Silvestra budou mít jedinečnou možnost vidět unikátní představení. Postavu zlého krále Agamemnóna ztvární Kamil Střihavka. Právě pro něj je to stěžejní téma. Zároveň jde o unikátní představení, protože se jedná o první zápornou roli v RockOpeře. Dále se představí věštkyně Kassandra, která provede celým příběhem. RockOpera Praha nevychází z doposud žádné filmové nebo literární adaptace. Právě pověst, která je známá, je zaujala a na jejím základě připravili scénář.

Metal spolu s hudbou pouště

A jaká bude hudba? Skladatel, umělecký ředitel a klávesista Milan Steigerwald potvrzuje, že hudbu, kterou vytvořil, může popsat jako něco mezi pouštní hudbou a metalem. Opera je o svárech mezi antickými bohyněmi a nápadníky překrásné Heleny. Vše vyústí ve válečný konflikt. Na divadelních prknech se objeví skupina scénického a historického šermu Brudýři. Trója se zařadí mezi součástí antické série RockOpery Praha Milana Steigerwalda a Pavly Forest. Zakončete rok 2019 zajímavým divadelním zážitkem!