Zimní období s sebou přináší i studené a chladné počasí, které nás nutí oblékat si teplé bundy a kabáty.

Možná si nyní říkáte, že nastal ten pravý čas pořídit si nový zimní kabát či bundu. Na co je potřeba se při výběru zaměřit?

Vybíráme zimní kabát pro ženy

Dámský zimní kabát je kousek oblečení, který rozhodně nesmí chybět v šatníku žádné ženy. Dámské bundy sice zahřejí, ale příliš parády v nich nenaděláte, kabát je však kousek oblečení, které je elegenatní a stylové. Pokud navíc zvolíte vhodný styl a správný druh materiálu, kabát vám vydrží na několik sezón a investice do něj se vám vyplatí.

Při jeho výběru je důležité brát v potaz nejen střih, ale i druh materiálu. Pro chladné zimní období je ideálním materiálem vlna, která zahřeje. Pokud sáhnete do nabídky vlny s příměsí polyesteru, bude kabát navíc odolnější vůči sněhu a dešti. Velmi oblíbené jsou i podšívky, které vyplňuje peří, ty jsou více hřejivé.

Co se střihu týká, i ten podléhá módnímu trendu, ale ideální je, pokud volíte takový střih, v němž se budete cítit pohodlně. Zvolíte -li i malinko větší velikost, můžete tak lehce pod kabát, v případě potřeby, obléknout ještě nějaký ten lehčí svetřík. Pozor si dejte i na vhodnou délku rukávů.

A co kabát pro muže?

I muži milují pánské kabáty. Vzhledem k tomu, že je primárně určen k tomu, aby zahřál, je potřeba na tuto skutečnost myslet při jeho výběru. Opravdu kvalitní kabát umí zahřát i ve velmi mrazivém počasí. To zajistí kvalitní druhy materiálů. Pro pánské zimní kabáty se tradičně používá vlna, viskóza či kašmír. Ideální je, pokud je kabát opatřen odjímatelnou vložkou, jež nabízí výborné termoregulační vlastnosti.

Dalším kritériem, důležitým při jeho výběru, je vzhled. Většina mužů chce skloubit účelnost a praktičnost spolu s módními trendy.