Každý milovník kiteboardingu, jehož popularita se od přelomu tisíciletí šíří jako lavina, již dnes ví, že časy, kdy se jednalo o typicky letní sport, jsou minulostí. Dnes se lze tomuto adrenalinovému sportu věnovat celoročně.

Je k tomu ale samozřejmě nezbytné mít vhodné oblečení, protože je jasné, že v chladnějším ročním období je na vodě „trochu“ zima, která dokáže pěkně znepříjemnit život.

Naprostý základ představuje kvalitní neopren. Při výběru neoprenu byste měli přihlížet hlavně k jeho tloušťce. V českých podmínkách se jako ideální doporučuje tloušťka mezi 4-5 mm. Jaké neoprenové oblečení je vůbec možné v českých zeměpisných šířkách pořídit?

Neoprenové boty

Neoprenové boty jsou ideální k tomu, aby vám zůstal zachován podobný cit, jako máte v bosých nohou. Znamenají značný pokrok oproti starým botám, kde jste o tento cit přicházeli, což samozřejmě provozování tohoto sportovního odvětví do značné míry ztěžovalo.

Neoprenové ponožky

Do neoprenových bot patří i kvalitní neoprenové ponožky. Ty se vybírají podle toho, jestli dotyčné osobě více vyhovuje bota nízkého nebo kotníkového střihu. Důležité je dbát na to, aby měly správnou velikost. Jestliže budou moc těsné, je možné očekávat, že se velmi záhy prodřou. V opačném případě, kdy jsou neoprenové ponožky příliš volné, plní se vodou a přichází o svoje tepelně izolační vlastnosti.

Péče o neoprenové boty a ponožky

Jakým způsobem o toto vybavení pečovat, aby vydrželo co nejdéle? Z hygienických příčin je nutné hlavně boty a ponožky vyplachovat vždy po sportovní akci čistou vodou a nezapomenout na kvalitní usušení. Čas od času neuškodí ani použití mýdlového roztoku a houbičky.

Neoprenové rukavice

Také u neoprenových rukavic jejich majitelé především ocení, když v nich budou mít nutný cit. Myslíte si, že je někdo schopný s prokřehlýma rukama najisto odstřelit draka? Současně mají neoprenové rukavice také ochrannou funkci, když se díky nim nemusíte bát puchýřů, jež jsou každému wakestylerovi dobře známé.

Suchý oblek

V extrémně chladném počasí vám pak kvalitní zážitek z kiteboardingu dopřeje suchý oblek, jenž se stává stále oblíbenějším. Na vině je skutečnost, že má hned několik výjimečných vlastností. Nepropouští vodu, snadno se obléká a je možné jej teple podvléci.

Vydrží také déle než gumový neopren, jemuž bohužel nesvědčí sluneční paprsky a zapříčiňují jeho popraskání. Nemusíte se do něho navíc nijak komplikovaně soukat, protože se velmi snadno obléká.

Pořízením výše uvedených neoprenových prvků dosáhnete toho, že váš příští zážitek z jízdy po vodě na speciálním prkně taženém drakem bude ještě intenzivnější než dosud. Nemusíte se totiž již více bát toho, že by vám jej nějakým způsobem kalila zima, která do tohoto sportu jednoduše nepatří!

Velký výběr neoprenového oblečení na kiteboarding a další vodní sporty najdete na stránkách www.mysticstore.cz nebo na Showroomu Mystic v Brně.