Ještě, než se pustíme do samotných podlah, schválně se podívejte pod sebe. Stoprocentně se mezi vámi nachází někdo, kdo má právě nohy na koberci! Jak je to možné? Koberec patří dlouhodobě k nejoblíbenějším pokrytím podlah. I když je v současné době dost vytlačovaný plovoucími nebo dřevěnými podlahami, stále najdeme mnoho domácností, kde koberec hraje prim.

Proč je koberec tak oblíbený?

Za minulého režimu byl koberec první volbou v okamžiku, kdy jsme se rozhodovali o nových podlahách. Také dnes si drží oblíbený status, neboť na kupující působí především velice příznivou cenou. Kromě toho nestudí a velice dobře tlumí hluk. Má však koberec samá pozitiva? Samozřejmě, že ne. Zvláště ve vysokém chlupu se drží nečistoty a mikroorganismy. Nehledě na to, když se vám na koberec vylije například červené víno, můžete jej rovnou vyhodit do popelnice.

Existuje jiná varianta?

V současné době jsou velice populární laminátové podlahy, jako skvělá alternativa právě ke koberci. Obecně by se daly popsat jako víceúčelové, funkční a odolné podlaha, které vám vydrží několik let. Přečtěte si více o laminátových podlahách! Nabízejí totiž neutuchající designové možnosti, takže můžete vybírat z více než 450 různých vzorů. Laminátové podlahy jsou navíc velice odolné vůči poškrábání, nárazům a rozlití jakýchkoliv nápojů.

Chcete něco více klasického?

Laminátové podlahy jsou sice báječné, ale do starších domů se příliš nehodí. Skvělou náhražkou jsou dřevěné parkety, které mají svůj přirozený půvab a do klasických domů padnou dokonale. Chcete o nich zjistit více? Dnes můžete vybírat z široké palet různých dřevěných parket od chladných, až po teplé a radostné. Její hlavní výhodou je možnost různého rozložení. V důsledku toho získá daná místnost zcela nový rozměr.

Koberec je sice oblíbený, ale zkuste popřemýšlet o laminátové podlaze nebo dřevěných parketách. Můžete vybírat z více vzorů, a navíc tyto podlahy i o mnoho praktičtější. Nečistoty z nich jednoduše setřete!