Historická budova Národního muzea procházela rozsáhlou rekonstrukcí. Dlouho se na Václavské náměstí dívalo skrz lešení a různé opravy. Nyní však rekonstrukce skončila a slavnostní otevření se naplánovalo na neděli 28. října. Ano, na státní svátek, na den, kdy si připomeneme 100 let od založení republiky. Což je určitě dobrý důvod, proč toto muzeum po rekonstrukci znovu otevřít.

Rekonstrukce se blíží ke konci

Konec rekonstrukce se nemohla naplánovat lépe. Kromě výročí založení republiky jde zároveň o 200 let od založení muzea. Pamatujete si na to, jak vypadalo muzeum před rekonstrukcí? Jak vypadá dnes? Co všechno se v něm bude nově objevovat a na co se budou moci návštěvníci těšit? Vše se dozvíte v následujících řádcích.

Jak vypadá Národní muzeum?

V roce 1891 se Národní muzeum otevřelo prvním návštěvníkům. A přesně takovou podobu se jí snažila rekonstrukce zpátky propůjčit. V interiéru muzea se objevují obnovené malby a umělecké detaily. Na některých místech špinavá fasáda je pryč a opět se Národní muzeum může pyšnit krásnou světlou a hlavně novou omítkou. Pantheon zase nabízí fascinující a nádherný výhled na centrum Prahy a Pražský hrad, což jistě ocení spousta návštěvníků a turistů.

Nové expozice ke zhlédnutí

Rekonstrukce tímto krokem však nekončí, během dvou let se budou měnit interiéry, což samozřejmě dává prostor pro nové sbírky, expozice a unikátní předměty, které návštěvníci spatří úplně poprvé. Uvidíte zde například pokladničku, do které se sbíraly peníze, které byly použity na postavení Národního divadla.

To samozřejmě není všechno, k vidění toho bude v Národním muzeu stále víc a víc. Stačí si jen udělat výlet do Prahy nebo z jednoho konce se dostat do centra. Kromě procházky Václavským náměstím si můžete prohlédnout také Národní muzeum.