Maledivy jsou kouzelným, avšak často nedosažitelným místem pro většinu lidí. Málokomu se podaří se na tyto ostrovy podívat, ale když ano, tak to stojí za to!

Něco málo o nich

Maledivy jsou nejníže položeným ostrovním státem, který se nachází v Indickým oceánu a rozprostírají se na 19 korálových atolech. Prosperují hlavně díky turismu, který je tam čím dál víc častější. A není se čemu divit. Maledivy mohou svým návštěvníkům mnohé nabídnout!

Průzračná voda, bohatý podmořský svět a potápění

Toto souostroví si získalo své cestovatele kvůli svému průzračnému tyrkysovému moři, krásných křišťálových lagun a nádherných písčitých pláží.  Právě tyrkysové moře láká návštěvníky z celého světa kvůli unikátním možnostem potápění se a šnorchlování. Na Maledivách je spousta míst, kde si člověk může vychutnat bohatý podmořský svět zcela nerušeně. Příkladem takových míst je Baa Atol se svou klidnou atmosférou, Ari Atol který skrývá na svém dně vraky lodí a obrovská hejna ryb či Addu Atol který tvoří obrazec kříže a jeho části jsou vzájemně propojeny mosty, a mnoho dalších. V laguně si pak můžete vyzkoušet různé vodní sporty, jako je windsurfing, plachtění, jízda na katamaránu, nebo vodní lyže.

Male

Hlavní město Male je často navštěvováno kvůli velkým tržnicím, na kterých si můžete koupit prakticky cokoli. Mimo to je zde i největší mešita na Maledivách-The Grand Friday Mosque a její minaret, také zde můžete vidět prezidentský palácnárodní muzeum, kde se vám promítne celá historie Malediv, nebo Tsunami monument. Také můžete navštívit proslulý rybí trh, Hrobku Mohammeda Thakurufaana, který byl národním hrdinou a sultánem, nebo můžete navštívit romantický Sultánův park, který je ideálním místem na piknik, sporty i odpočinek. Dalším lákadlem může být i podmořská restaurace, která je kromě podlahy vytvořená celá z plexiskla.

Zajímavé atolové ostrovy

Mezi zajímavé ostrůvky, které by měl člověk navštívit patří ostrov Himmafusi, který je proslulý díky svým krásným vyřezávaným dřevěným suvenýrům. Dále je zde ostrov Dhiffushi, na kterém vám půjčí pruty a naučí rybařit a vše, co je tím spjaté. Další zajímavostí některých ostrovů je, že mají naprosto překvapivé využití. Jako například ostrov Dhoonidhoo, který slouží jako věznice, nebo ostrov Thilafusi je zase využíván jako skládka.

Rady pro budoucí cestovatele v kostce

Pokud se na tyto ostrovy chystáte určitě by se vám mohlo hodit pár informací. Pokud si plánujete dovolenou na Maledivách, vyplatí se na ně letět nejlépe v průběhu lednu až do konce dubna, tím se vyhnete nepříznivému deštivému počasí. Naopak nejnestabilnější počasí je tam na přelomu května a června. Let na Maledivy trvá přibližně 10 hodin. Pokud řešíte víza, tak to už nemusíte, při příletu na Maledivské letiště obdržíte automaticky krátkodobé třicetidenní vízum zdarma. Přestože má každé letovisko na Maledivách svá odsolovací zařízení, voda z kohoutků není pitná, proto se doporučuje pít balenou vodu. Překvapením může být, že Maledivané nemají klasický pracovní týden jako my, jejich pracovní týden začíná od neděle do čtvrtka, pátek a sobotu mají jako volné dny (obchody jsou v pracovní dny otevřeny cca 8-18 hod).  Snad se vám těchto pár informací bude hodit.

Maledivy jsou opravdu krásným a bohatým místem, které toho má hodně co nabídnout. Určitě stojí za to si na ně našetřit a navštívit je.