Malé městečko Úštěk je opředeno řadou historických a kulturních akcí a není se čemu divit.

Na náměstí nebo u jezera Chmelař je okouzlující atmosféra, která vás svým tajuplným kontextem vtáhne do úplně jiného světa. Červenec a srpen je ideální doba, kdy je tu skutečně nádherně. Svítí sluníčko a vy si tu vychutnáte krajinu zalitou světlem a plné energie. Přijeďte se pokochat historií, která nás ovlivňuje i v současnosti. Ukázka historických řemesel, plno hudby, tance, kostýmů a dalších zajímavostí, vás jistě nenechá sledovat dění jen zpovzdálí.

Piráti dobývají jezero Chmelař

Letní prázdniny budou v plném proudu, slunce krásně hřát, ale vy mimo hlavní dovolené nemáte pro děti ani pro sebe žádný program. Nevadí! Máme pro vás tip – 18. ročník pirátů připadne na pátek a sobotu 15. a 16. července 2016.

Rozhodně vás zaujme zinscenovaná bitva v pirátském stylu! Lodě, piráti, kostýmy, spoustu stánků, jídla a pití..příjemně se najíte, osvěžíte, vykoupete..a hlavně uvidíte nevídané. Svým ratolestem tu můžete podobnou maketu zbraní nebo pirátských kostýmů i zakoupit.

Děti tuto akci milují, protože je dobrodružná, plná dělových ran, atrap pirátských lodí a převlečených lidí za piráty s páskou přes oči, v pruhovaných námořnických oděvech i v kůži, zkrátka a jasně je toto vše přitahuje. Na úštěckých březích si můžete rozložit deku na příjemném světlém písku, hrát si s dětmi u vody, koupit jim zmrzlinu, pro sebe bižuterii a pro tatínka pivečko, ale odnést si i jiné suvenýry.

Úštěcký historický jarmark s návratem do historie

Máte rádi dobové tance, kostýmy a jiné historické předměty? V tom případě se vám bude líbit na úštěckém jarmarku. Ten nejbližší připadá na sobotu 13. srpna a je již 19. ročníkem. Ač se úštěcké náměstíčko probudí do klidného rána, čekají ho pořádné davy lidí toužících po vidění a spatření mimořádných ukázek výtvarnických děl i netradičních prohlídek historického sklepení s čerty. Vše a mnohem více vám nabídne Galerie U brány a Úštěcká šatlava. Výlet na jarmark plný překvapení bude mimořádně nabitý vším, co by vás mohlo zajímat. Ukončení velkolepým ohňostrojem snad nebude chybět ani letos. Program je připravován, tak buďte trpěliví.