Přes léto jste si nenašli čas pro odpočinek u moře? Či zkrátka a jednoduše preferujete dovolenou v době, kdy se většina letovisek již vyprazdňuje a teploty klesají? Pak by pro vás mohl být měsíc září, kdy léto přechází v podzim, ideálním obdobím pro prázdniny u moře. Kde na vás čekají ty nejlepší podmínky a jaké ceny očekávat? To vše jsme vám shrnuli do jednoho článku.

Bulharsko

Jednou z destinací, která nabízí opravdu širokou paletu zájezdů za skvělou cenu i během září, je jednoznačně Bulharsko. Teploty stále dosahují skvělých 27 °C, teplota vody se pohybuje okolo 23 °C. Pamatujte však na to, že během noci mohou teploty výrazně klesnout, a to klidně o 10 °C, což na romantickou procházku po pláži za měsíčního svitu zrovna není.

V případě, že by se vám zachtělo prozkoumat krásy Zlatých Písků, Slunečného Pobřeží nebo jakéhokoliv jiného letoviska, budete velice potěšení celkovou sumou, kterou za zájezd zaplatíte. Za 8denní all inclusive dovolenou v září ve většině případů dáte méně než 7 000 Kč. A to je cena, která neurazí snad nikoho z nás. Stačí si vybrat z bohaté nabídky a užít si poslední doušky léta na pobřeží Černého moře.

Tunisko

Upřednostňujete-li exotiku, vyrazte do Tuniska! Nejenže se jedná o lehce dostupnou destinaci, ale také si můžete v podstatě za pár korun užít bezstarostnou dovolenou v okouzlujícím prostředí palem, dlouhých písečných pláží i dechberoucích historických památek. Během září tu navíc naprosto zapomenete na to, že se nějaký podzim blíží. Teploty přes den dosahují na 29 °C, na ostrově Djerba dokonce na 33 °C. Okolní moře vás potěší skvělými 24 až 28 °C.

Ať vyrazíte na již zmíněnou Djerbu či do oblíbených letovisek Monastir nebo Sousse, jehož historické centrum je zapsáno i na Seznamu kulturního dědictví UNESCO, rozhodně neuděláte chybu a Tunisko si zamilujete. Pokud navíc pečlivě zapátráte v nabídkách cestovních kanceláří, zakoupíte all inclusive zájezd okolo 7 až 8 tisíc korun/8 dní. Dvanáctidenní zájezdy pak získáte i za skvělých 10 tisíc korun. Takovým nabídkám se jen těžko odolává, že ano?

Kanárské ostrovy

Jestliže rádi objevujete ostrovy a jejich jedinečnou faunu i flóru, pak byste v každém případě měli zavítat na Kanárské ostrovy, které díky sopečnému původu mají opravdu mnoho co nabídnout. Projděte se po plážích s černým vulkanickým pískem nebo se vydejte obdivovat dechberoucí hory. Během září se tu dočkáte velice příjemných 27 °C, teplota vody dosahuje 23 °C.

I když jsou last minute zájezdy na Kanárské ostrovy oproti dvěma předešlým destinacím dražší záležitostí, stále narazíte na skvělé nabídky, které se rozhodně vyplatí využít. V rozmezí 15 a6 18 tisíc korun si totiž můžete vybrat z množství zájezdů, kdy zůstává už jen na vás, zda dáte přednost Tenerife, Gran Canarii, Lanzarote nebo Fuerteventuře.

Korfu

Cenově výhodné last minute zájezdy na září zakoupíte samozřejmě i na řecké ostrovy. Ten, jehož nabídka je jednou z nejširších a cenově nejlepších, je však ostrov Korfu. Ostrov je díky všudypřítomným olivovým a cypřišovým hájům nazýván také jako Zelená perla. Jestliže byste se o tom rádi přesvědčili na vlastní oči, září bude ideálním obdobím. Teploty vzduchu dosahují 28 °C, voda může mít i 25 °C.

Rozhodnete-li se tento malebný ostrov ležící nedaleko albánské pevniny navštívit, osmidenní all inclusive dovolená vás vyjde přibližně na 8 000 Kč. Věřte, že návštěvy Korfu nebudete litovat, stojí totiž opravdu za to.