Máte rádi víno? Tento příjemný a chutná mok, který si můžete dát jak v restauraci, tak i v pohodlí domova? V České republice je spousta kvalitních vinařů a vinařství, což milovníci vína jistě vědí. Chcete si najít tu „svou“ značku vína? Nebo jen vyzkoušet nové odrůdy a nová vinařství? Pak si nenechte ujít tento festival!

Národ vinařů

Víno je alkoholický a méně často také alkoholický nápoj. Vzniká typickým kvašením moštu z plodů vinné révy. Víno je z latinského slova vinum. Enologie je věda, která se zabývá vínem, jeho výrobou a pěstováním. Víno se dělí na bílé víno, růžové víno (rosé) nebo červené víno. Podle některých studií má pravidelné pití vína příznivé účinky na lidské zdraví, jinak naopak říkají, že příznivé účinky nemají.

Již po několikáté se můžete vypravit do Prahy na Prague Wine Week, který se koná ve vybraných restauracích, vinných barech a vinotékách v hlavním městě České republiky. Jde o festival s tradicí, který si jistě oblíbí všichni milovnici vín. Probíhá od 22. ledna 2018 až do 28. února 2018.

Láska k vínu

V loňském roce se těšily velkému úspěchu Wine & Food tandemy – domácí i zahraniční vinařství, která disponují medaili v největší české soutěži vín. Prague Wine Trophy se spojilo s vybranými restauracemi, vinnými bary a vinotékami. Nabídnou tak menu s víny a ochutnávky vín za fixní cenu.

V rámci festivalu proběhne již po deváté Galadegustace medailových vín prestižní soutěže Prague Wine Trophy. Bude zde možnost ochutnávky vín, objeví se prezentace vinařství a různých dovozců. Během festivalu se tak potkáte se spoustou lidí, kteří se rádi setkají nad skleničkou skvělého vína.