Chystáte-li se na dovolenou do Českého ráje či jednoduše máte rádi kulturu, pak si jistě vyberete z pestré a bohaté nabídky Sedmihorského léta. Tento jedinečný festival nabízí každým rokem nejen hudební, ale také divadelní představení.

Hudba i divadlo

Sedmihorské léto je jedním z nejoblíbenějších a nejrozsáhlejších festivalů, který se v Českém ráji pořádá. Na tomto festivalu se potkává jak divadlo tak i dobrá muzika. Během celého léta se zde v jednotlivých termínech vystřídají mnozí interpreti, skupiny či herci. V minulých letech zde vystoupili takové skupiny jako Smokie nebo Alphaville. V letošním roce to jsou mimo jiné jména jako Marie Rottrová, která zde zazpívá v doprovodu kapely Neřež, Václav Neckář & Bacily spolu se smyčcovým kvartetem nebo Paddy Kelly ze slavné skupiny Kelly Family, který je nyní na velmi úspěšné sólové dráze.

Program na celé prázdniny

Nemáte-li program na prázdniny a chcete spojit dovolenou v Českém ráji s nějakým kulturním vyžitím, pak doporučujeme navštívit Sedmihorky u Turnova. Jako každým rokem nabízí bohatý program. Z divadelních představení se můžete těšit na Miláček Anna, což je situační komedie, kde můžete vidět hrát Sašu Rašilova, Lindu Rybovou, Davida Prachaře a další. Nebo také představení Hvězdné manýry, což je také situační komedie, kde hrají Adéla Gondíková, Lukáš Vaculík, Vlasta Žehrová, Martin Zounar a další.

Vstupenky si můžete pořídit v rámci přenosné permanentky. To znamená, že můžete navštívit všechny akce, které jsou označeny písmenem A. Dále je samozřejmě také možno zakoupit vstupenky samostatně, tedy na jednotlivé dny a na jednotlivá divadelní či hudební představení.