Rádi chodíte do kina, divadla nebo na koncerty? Čas od času si chcete užít trochu klidnější kulturu? Chcete vyrazit někam na výstavu? Nemusí to nutně být jen obrazy, dnes už se pořádají výstavy spousty věcí. Nevíte ale, kam se vydat? Jakou expozici navštívit, aby vás to bavilo a přitom to bylo alespoň trošku poučné? Máme pro vás hned pár tipů, které by pro vás mohly být inspirací. Kam se vydáte vy?

Výstava filmových kostýmů

Od třicátého ledna do jedenáctého března probíhá výstava filmových kostýmů Kataríny Štrbové Bielikové. A to přímo ve vile Tugendhat. Symbolické zahájení celé výstavy proběhlo devětadvacátého ledna, pásku přestřihl prezident Andrej Kiska. Budou zde k vidění kostýmy z filmu Skleněný pokoj. Ten se odehrává v rozpětí čtyřiceti let, což bylo pro návrhářku kostýmů velký úkol. „Byl to úkol snů“ popisuje sama kostýmní výtvarnice.

100 let česko-slovenské koruny

Sté výroční vzniku ČSR s sebou přináší spoustu věcí. Jednou z nich je také výstava, která seznamuje všechny přítomné s tím, jak se vyvíjelo a vyvíjí československé a následně české platidlo. Najdete zde bankovky, státovky, oběžné mince a podobně. byly vybrány zástupci každé doby, v expozici v Císařské konírně najdete vedle platidel také nejvýznamnější realizované i nerealizované výtvarné návrhy. V rámci výstavy jsou k vidění repliky panovnických korun, ukázky zásob centrální banky, originály od Maxe Švabinského, Albína Brunovského, Oldřicha Kulhánka, Alfonse Muchy a dalších a dalších. Nejen to, ale také spoustu zajímavostí najdete na této výstavě, která se uskutečňuje na Pražském hradě. Výstava trvá od prvního února do osmadvacátého dubna.