Jazzová hudba má stále mnoho příznivců, kteří si rádi tento styl hudby poslechnou. Milovníci jazzu mají nyní příležitost užít si své hudby dosyta. JazzFest Brno 2018 přináší spoustu koncertů. K Brnu tento festival patří neodmyslitelně už pěknou spoustu let. Vždy přinese zajímavé zahraniční hosty i špičkové hudebníky české scény.

Milovníci jazzu v Brně

Tento festival by neměl uniknout žádnému fanouškovi jazzu. V Brně na ně čeká spousta skvělých jazzových koncertů. Festival začíná v únoru a bude trvat až do poloviny května. Každý tak bude mít dostatek času navštívit nějaký ten koncert. Nabídka jednotlivých koncertů je opravdu velmi pestrá, promotéři mysleli opravdu na vše.

Můžete si nerušeně vychutnat hudebníky z celého světa, které už znáte a máte rádi, poslechnout si nové a zajímavé hudebníky i nevšední tvůrčí projekty. Festival se odehrává v Sono Centru v Brně, vstupenky jsou k dostání už nyní. Zahájení proběhne 1. února 2018 a JazzFest potrvá až do 15. května 2018. Jaké hudebníky za tu dobu můžete vidět?

Spousta zajímavých umělců

Publikum ocení jistě izraelského basistu Avishai Cohen, který se do Brna vrací. Přijede s novou a rozšířenou kapelou. Představí zde své album 1970, kde čerpá z jazzových a etnických kořenů. Album je kritiky oceňováno. Mimo něj se v Brně představí také saxofonista Donny McCaslin. Spolupracoval například s Davidem Bowiem, který ho do určité míry ovlivnil. Máte-li rádi komornější koncerty, pak vás jistě v Besedním domě osloví pianista Brad Mehldau.

Festival začíná 1. února 2018 a na prvním koncertu se představí proslulý americký bigband Jazz at Lincoln Center Orchestra. Tento bigband vede kapelník Wynton Marsalis, který je proslulý trumpetista a skladatel. Ve svém repertoáru mají spoustu úžasných skladeb. stačí jen vyrazit do Brna a poslechnout si je naživo!