Velikonoce se kvapem blíží, a pokud i vy přemýšlíte, jak tyto svátky jara oslavíte, možností je hned několik. Můžete tyto svátky strávit někde na krátké dovolené, prodloužený víkend někde u moře, v termálních lázních nebo na horách. Pokud zůstáváte ve městě, pak můžete navštívit příbuzné nebo krásné velikonoční trhy.

Význam Velikonoc

Jde o nejvýznamnější křesťanský svátek, který je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Vedle toho jsou Velikonoce svátky, které se spojují s vítáním jara, s lidovými tradicemi a mnohdy také s pomlázkou. Jde o pohyblivý svátek, což znamená, že se mění rok od roku. Probíhají od čtvrtku do pondělka a nově je už také pátek uznán jako státní svátek.

Velikonočními trhy ožije spousta velkých i menších měst. Na nich bývá k vidění tradiční řemesla, lidové tradice, pletené pomlázky, lidové písně, kroje a podobně. Kromě toho jsou na trzích k dostání tradiční jídla jako trdelník, velikonoční medovinka, sýry, klobásky. Můžete si pořídit velikonoční dekorace a spoustu dalších a dalších věcí, které jsou na takových trzích k dostání.

Kam se na velikonoční trhy podívat?

Vydáte-li se do Prahy, pak máte hned několik možností, kam na velikonoční trhy zajít. Na Pražský hrad se vrátily velikonoční trhy a návštěvníci zde mohou vidět spoustu tradičních řemesel a prodejců. Kromě lidové zábavy si na Staroměstském náměstí můžete užít dobré jídlo a zábavu. Dále se v Praze můžete těšit na trhy na Václavském náměstí, náměstí Republiky nebo na náměstí Míru.

Jestliže chcete trávit Velikonoce mimo Prahu, pak na velikonoční trhy můžete zavítat například do Plzně, do Liberce nebo také do Opavy, Trutnova, Kladna, Znojma, Berouna, Ostravy, Frýdku – Místku a mnoha dalších míst. Užijete si nejen spoustu lidové tvořivosti, ale také s přáteli a rodinou můžete oficiálně přivítat jaro.