S blížícím se podzimem se děti i jejich rodiče mohou těšit na typické podzimní radovánky. Jednou z nich je pouštění draků, které má u nás dlouhou tradici. Předpokladem úspěchu je pochopitelně hezké počasí a příznivý vítr.

Na veselou zábavu s drakem se těší nejen děti, ale i jejich tatínkové, kteří si připomenou své dětství. Zhotovit si vlastního draka není nic složitého a o to větší radost pak je, když se vlastnoruční výrobek vznese nad hlavami. Chce to jen najít vhodnou louku a můžete strávit krásný den s celou rodinou. Pokud jste soutěživými typy a chcete své dovednosti porovnávat s jinými, nebo prostě jen svou radost sdílet s ostatními, máte k tomu i v letošním podzimu řadu příležitostí. Na několika místech se pořádají drakiády spojené s doprovodnými programy.

Drakiáda ve Špindlerově Mlýně

Známé krkonošské středisko bude i letos dějištěm Drakiády, a to již počtvrté. Uskuteční se 24. září u lanové dráhy Medvědín. Děti i dospělí zde mohou strávit celý den plný draků a soutěží. Bohatý program proběhne jako vždy v dračím duchu, ať už jde o pohádky, skákací hrad, zábavné soutěže, ochutnávky čajů a „dračích muffin. Podmínkou je donést si doma vyrobeného draka na louku u horní stanice lanovky a děti v doprovodu rodičů, prarodičů či jiných drakůmilovných návštěvníků mohou zažít úžasné chvíle. Děti do 15 letu věku s drakem pojedou lanovkou zadarmo a děti do 6 let bez draka rovněž.

Dětské odpoledne s drakiádou u Blatnice

Již šestý ročník drakiády se letos uskuteční na kopci sv. Antonína u Blatnice v Jihomoravském kraji dne 2. října odpoledne. Děti prožijí krásné odpoledne nejen s draky, ale také při projížďce na koni, prohlídce hasičského auta, na skákacím hradu nebo při malování na obličej.