Vánoce jsou křesťanským svátkem. Pro malé děti jde o den, kdy se narodil Ježíšek. Celá rodina se postí, hezky se oblékne, večer si dají slavnostní večeři a poté si rozbalí dárky, které na ně čekají pod stromečkem. Někteří to doplní ještě pohádkou v televizi a jdou spát. Někdo může vyrazit také na Půlnoční mši.

Věřící i nevěřící, jsou svátky, kdy se v kostele sejdou všichni. Jsou to obvykle Velikonoce a právě Vánoce. Během nich se do kostela dostanou i lidé, kteří tam běžně nechodí. Půlnoční mše má své kouzlo, které na lidi působí. Mnohé mše na Štědrý den začínají už odpoledne, aby jí mohly navštívit i rodiny s dětmi. Kam v Praze vyrazit na Půlnoční mši?

Katedrála sv. Víta na Pražském hradě

Půlnoční mši svatou si zde mžete užít od 23:30 a slouží jí nikdo jiný než pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP. Jde o pásmo české vánoční hudby, které je věnované Jakubu Janu Rybovi.

Kostel sv. Ludmily na náměstí Míru

Dalším místem, kde na Štědrý den jít na Půlnoční mši je tento krásný kostel na náměstí Míru. Zde probíhá půlnoční mše s koledami. Jde zde nádherný betlém v kapli Božího hrobu.

Kostel Nejsvětější Srdce Páně

Tento kostel se nachází na Vinohradech na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Půlnoční mši zde doprovází chrámový sbor a orchestr. Tato mše slibuje zajímavé spojení, které si jistě velmi užijete.

Chrám Matky Boží před Týnem

Jde o nejvýznamnější církevní stavbu, která se nachází na pravém břehu Vltavy v Praze. Zde se vigilie koná na Štědrý den a to už 16:30 hodin. A co je to vigilie? Bohoslužba, která se odehrává v předvečer náboženského svátku. Jde o zvyk připravovat se na významné svátky nebo mimořádné události, které předcházejí svátkům.