Výlety patří neodmyslitelně k jaru a létu. Vyrazit ven, do přírody, kdo by odolal? Pokud se domluvíte s partou přátel a kamarádů pak je asi celkem jedno, kam vyrazíte, jestli do hor, na výšlap nebo na jednoduchou procházku krajinou. Když však máte děti, musíte myslet na to, kam je vzít. Ne všechny výlety zvládnou.

Nejlepší místa pro děti

Musíte myslet na to, aby dané místo bylo vhodné pro děti, bylo bezpečné, dalo se někde najíst. Děti nezvládnou tolik co dospělí, proto je dobré volit kratší trasy při procházce a také třeba dětská hřiště, kde si děti užijí spoustu zábavy. Přinášíme pár tipů, kam vyrazit na výlet i s dětmi. Užijete si spoustu zábavy a legrace!

Pěší okruh v Adršských skalách

Celková náročnost trasy není nijak velká, jdete zhruba pět kilometrů a terén je rovinatý. Nicméně pokud se chcete projít s dětmi v kočárku nebo na srážedlech raději si vyberte jiné místo. Procházka je okolo jezera Pískovna. Najdete zde studánku u Malého a Velkého Adršpašského vodopádu. Uvidíte také zajímavé útvary jako Milenci nebo Starosta a starostová.

Lednicko – valtický areál

Jižní Morava nabízí výjimečný přírodně-architektonický komplex. Jeho jádro tvoří zámky Lednice a Valtice. Najdete zde také velké a rozsáhlé parky, které přímo vybízejí a lákají k prohlídce a procházce. Rovněž můžete potkat soustavu rybníků a historických staveb v přírodě. Tento areál je zařazený na Sezna světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Zámek Hradec nad Moravicí

Prohlídka zámku je vhodné pro větší děti, které už chvíli udrží svou pozornost. Zámek přináší spoustu krásných pamětihodností. Dále si můžete dopřát procházku zámeckým parkem a dojít až k vyhlídkám a rozhledně. Terén je mírně kopcovitý, zámecký park je vhodný jak pro kočárky, tak i pro děti s koly nebo odrážedly.