Plánujete s dětmi nebo rodinou nějaký ten výlet, ale pomalu vám dochází inspirace? Na vámi osvědčených místech už jste byli, vše v okolí máte okouknuto, ale chcete vyrazit někam, kde to ještě neznáte nebo kde je něco nového? Doporučujeme ostravskou ZOO, kde najdete spoustu zvířat! Mimo jiné se můžete dozvědět spoustu věcí o zvířatech, účastnit se komentovaného krmení zvířat a podobně.

Co vše nabízí?

V ostravské zoologické zahradě je toho k vidění opravdu velká spousta. Zoologická zahrada byla založena v roce 1951 na takřka sto hektarech listnatého lesa s rybníky. V posledních letech byla rozšířená o tři botanické stezky. Díky nim mohou návštěvníci projít doposavad nepřístupné části areálu zahrady. Stezky se propojují s expozicemi, které jsou k vidění v zoologické zahradě.

K vidění jsou pavilony šelem, medvědů, ostrovy primátů, pavilon tlustokožců, voliéry dravců a dalších ptáků a výběh ohrožených druhů evropských želv. Děti si užijí své díky dětské kontaktní ZOO a dětskému hřišti, kde se dosytnosti vyřádí. Účastnit se krmení je sám o sobě zážitek, který ošetřovatel doplní zajímavými informacemi ze světa zvířat. Za poslední roky se ostravská zoo snažila přinést svým návštěvníkům nevšední zážitek. Například pavilonem slonů.

Sloni v akci

Před pár dny se ostravská sloní skupinka rozrostla o dalšího člena. Nenarodil se nový přírůstek, ale do sloní partičky byl dovezen dvacetiletý sloní samec, který měl svůj domov původně v ZOO Le Pal ve Francii. Ostravská Zoo nového sloního samce získala na základě vyjednávání s koordinátorem Evropského záchovného programu pro slony indické.

Samec se jmenuje Maxim a narodil se v Rotterdamu. Je to rozený cestovatel, žil chvíli v Zoo ve Velké Británii, poté ve Španělsku a následně ve Francii. Zatím nemá žádná mláďata. V Ostravské zoo doposud žily čtyři slonice a s nimi také sameček Chandru.