Jeden z nejlepších pocitů, když jste na vodě je pocit svobody. Svobodně relaxovat, když se pomalu posouváte po vodní hladině. Svobodně zapojit své svaly, aniž byste museli mluvit, a hlavně máte čas sami na sebe.

Pokud si chcete užívat svobodného pocitu na vodní hladině, co nejpříjemněji, jednou z věcí, které Vám pomohou je správné oblečení na paddleboarding.

Právě vhodné oblečení hraje, pokud jde o paddleboading či jiné podobné vodní sporty důležitou roli. Bez správného vybavení se Váš vodní výlet může stát více stresující a opálenější víc, než je nutné.

Níže jsme pro Vás připravili několik pravidel, co mít na sobě na paddleboardu při Vašem vodním dobrodružství.

Ochranná vesta

Když se odrazíte od břehu, už nemusíte myslet na to, co by se mohlo pokazit. A to je samozřejmě dobře. Pokud se však stane něco špatného, např. když najednou najedete paddleboardem na velký pahýl pod vodou nebo najedete na velkou vlnu, budete se určitě chtít dostat zpět na paddleboard, co nejbezpečněji. To je právě okamžik, kdy by Vám ochranná vesta na paddleboarding neměla chybět.

Vesta na paddleboarding je jako záchranná vesta, která má navíc i ochranu před nárazy, což určitě oceníte. Zajistí, aby Váš výlet na vodě nebyl předčasně ukončen nějakou nehodou.

Čepice

Zvlášť v letním počasí nesmíte zapomenout vzít si čepici. Bez ní zvlášť když pojedete dál si můžete na vodě uhnat minimálně úpal. Pro ochranu stačí např. kšiltovka z kolekce Mystic Water Wear.

Tričko z lycry

Speciální trička z lycry jsou navržena tak, aby v případě namočení rychle oschnuly a udržovaly Vaše tělo v pohodlí a chráněné i před UV zářením na vodě.

Opět platí, že lycrové tričko je důležité nosit bez ohledu na sezónu. Pokud jej budete mít na sobě na paddleboardu, máte na sobě další ochrannou vrstvu před nečistotami z vody. V létě noste trička z lycry s krátkým rukávem, abyste se vyhnuli přehřátí.

Na jaře a na podzim si naopak vezměte RashVest s delším rukávem jako spodní vrstvu pod dalšími vrstvami oblečení.

Jaké oblečení je vhodné na letní měsíce?

Šortky na paddle boarding tzv. BoardShorts

Standardní pár pánských nebo dámských šortek nemůžete v případě nehody jednoduše rozříznout. Když se pak dostanete do vody nasáknou vodou a budou Vás táhnout ke dnu. No a co se týče uschnutí bude to trvat věčně.

BoardShorty pro muže i ženy jsou navrženy tak, aby Vám pomohly právě v těchto situacích. Zajistí Vám potřebnou ochranu v letních měsících na paddleboardu a zároveň při pádu do vody nemění svou váhu a schnou skoro okamžitě.

Jaké oblečení na paddleboard mít v zimě?

Neopren

Ano, i v zimě je možné jezdit na paddleboardu! Pouze se však na to budete muset lépe připravit – pro situace ve vodě i nad vodou.

Výběr správného neoprenu je záludný. Pokud si vyberete ten, který je příliš tlustý, bude Váš pohyb během pádlování na paddle boardu omezený a může Vám začít být horko. Naopak pokud sáhnete po neoprenu, který je příliš tenký, budete mrznout, což při jízdě není úplně ideální.

Naše doporučení zní – pro mírnější teploty volte neopren o tloušťce 3–5 mm. Pokud budete jezdit v chladnějších teplotách vyplatí se již sáhnout po neoprenu s tloušťkou 5–6 mm. 7 mm neopren pro paddleboarding už není moc vhodný, protože je už celkem tlustý a objemný. Zvažte také tzv. suchý oblek, který Vám umožní zachovat plný rozsah pohybu a vychází cenově o něco lépe než klasický neopren.

Neoprenové rukavice a boty

Pokud budete jezdit na paddleboardu v zimě určitě budete chtít mít ruce a nohy v suchu a teple. Zvlášť pokud půjde o chladnou vodu jde o skvělý nápad.

Co se týče neoprenových bot jsou vhodné i pro nošení v létě. Stačí si vybrat boty ze slabšího neoprenu, takže Vám nebude takové horko. To, že na sobě máte boty z neoprenu oceníte zejména při nastupování či vystupování z paddleboardu u skalnatého břehu. Samozřejmě i v případě, že jezdíte kolem skal je lepší mít chodidla chráněná.

Všechno nezbytné oblečení na paddleboarding najdete na stránkách www.mysticstore.cz nebo na Showroomu Mystic v Brně. Najdete zde vždy aktuální letní i zimní kolekce oblečení na vodní sporty známé značky Mystic.