Jestliže rádi vyhledáváte různé zajímavé hudební akce, pak je pro vás ideální právě Festival hudebního divadla Opera 2017. Festival má svou tradici, což ukazuje také to, že se letos koná již třináctý ročník. Opera je hudební forma, která si našla a stále nachází své fanoušky. Nejen pro ně je tento festival určený.

Umělecká forma

Opera je umělecká forma spojující dramatické divadelní představení s hudbou a to tak, že herci libreto úplně nebo část z něj zpívají a to za instrumentálního doprovodu. Spojují se zde víc základních uměleckých forem. Objevuje se zde drama, herectví, balet nebo také tanec. Často jsou k dispozici masky, kostýmy, jevištní efekty, výtvarné umění a podobně.

Svátek operního umění

Jako každým rokem i letos tento festival pořádá Jednota hudebního divadla a to ve spolupráci s Národním divadlem. Podporu tento festival má také v Ministerstvu kultury České republiky, Hlavním městě Prahy a také všech divadel, kterého se tohoto svátku operního umění účastní.

Jde o periodickou přehlídku reprezentativních inscenací všech českých a moravských profesionálních operních souborů. Od roku 2015 se tohoto festivalu účastní navíc také všechny tři profesionální soubory ze Slovenska. Uvidíte tak opravdu velkou spoustu profesionálů, kteří ukážou vše, co umí.

Festival s tradicí

Festival hudebního divadla Opera se koná od roku 1993 každý druhý rok a to na prestižních pražských scénách (historická budova Národního divadla, Státní opera Praha či Stavovské divadlo). Pravidelně tak rozšiřuje účastníkům obzory a operní nabídku v Praze. Přináší tituly, které se v Praze nehrály již několik desetiletí nebo vůbec i jiný pohled na tituly, které jsou v repertoáru pražských divadel.

Festival také nabídne pozoruhodné osobnosti jako dirigenty, pěvce, režiséry a další umělce, které v této sféře působí. Festival se koná v Praze a to od 19. září do 5. listopadu 2017.