Dubrovnické památky a atrakce lze zvládnout za jeden jediný, pokud víte, jak na to. Dubrovník je kompaktní a lze jej snadno prozkoumat pěšky. S pečlivým plánováním můžete navštívit nejlepší památky Dubrovníku a navštívit dubrovnické restaurace, kavárny a prožít noční život jako místní. Nezapomeňte si zajistit nocleh na ubytovanivchorvatsku.cz, kde si vyberete z velkého množství možností.

Stradun – hlavní pěší zóna

Začněte svůj den na Stradunu nebo Place, hlavní dubrovnické pěší ulici, kde starověké kameny chladí v ranním světle. Obdivujte ladnost a harmonii dubrovnických barokních budov. Po celé této široké nablýskané ulici lemované obchody a kavárnami se konají všechna dubrovnická procesí. Stradun byl ve skutečnosti součástí moře až do 11. století, kdy byla ulice konečně vydlážděna. Zájezdy Chorvatsko nabízí nejen do Dubrovníku. Další den můžete ve své cestě pokračovat a jednotlivá ubytování si naplánovat na webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Na Stradunu navštivte nejlepší památky Dubrovníku na východní straně.

Kostel St Blaise

Kostel St Blaise patří mezi nejvíce oblíbené kostely ve městě, nese jméno opatrovníka města. Prohlédněte si sochu sv. Blaise z 15. století, která drží v ruce model středověkého Dubrovníku.

Ranní trh jako z pohádky

Projděte se  ranním trhem na náměstí Gunduliceva, hned za kostelem, kde se prodává odměna z úrodného vnitrozemí Dubrovníku. Uprostřed náměstí je socha slavného dubrovnického básníka Ivana Gunduliće.

Katedrála

Na severní straně náměstí je dubrovnická  katedrála a pokladnice zásobená neocenitelnými předměty a uměleckými poklady ze zlatého věku Dubrovníku. Katedrála byla postavena v 18. století po zemětřesení, které zničilo originál, a stále se prozkoumává poté, co vykopávky odhalily stopy pocházející ze 7. století. Cesta do Chorvatka je příslibem luxusní dovolené za málo peněz.