Přemýšlíte, že začnete s vodní turistikou nebo už patříte mezi zkušené vodáky? Skvělou řekou, kterou můžete splouvat, je Otava. Tato zlatonosná řeka láká mnoho vodáků a pokud toužíte po krásném vodáckém výletě, Otava je rozhodně skvělou volbou. Potřebujete loď a vybavení? Žádné obavy, půjčovna lodí Otava se o vše postará.

Půjčte si loď i vybavení na Otavu

V letní sezóně zajisté často potkáváte vozy táhnoucí lodě. Koupě vlastní lodě je nevýhodné, mnohem lepší volbou je kontaktovat půjčovnu lodí Dušan Jakubec, která už více než 20 let půjčuje různé typy lodí pro všechny vodáky. Jaké lodě si můžete půjčit? Nabízí se vám možnost půjčení plastových kánoí Vydra, Samba a Tukan. Můžete mít i kajaky Bert nebo rafty Colorado. Půjčit si můžete i kompletní vodácké vybavení, mezi které patří i pádla, vodotěsné barely, plovací a záchranné vesty pro děti. Lodě vám budou dopraveny až na sjednané místo vyplutí a až dojedete na konec vaší trasy, půjčovna si pro lodě zase přijede.

Můžete si samozřejmě lodě vyzvednout a přepravit svépomocí, ale proč k tomu nevyužít půjčovnu. Najednou může převážet až 18 plastových kánoí a až 8 osob, zajistí vám i možnost dopravy pro větší množství lidí s pomocí mikrobusu nebo autobusu. Výlet si tak užijí i velké skupiny vodáků. Pokud vás bude více, můžete počítat až s 10% množstevní slevou. Půjčovna vám zajistí i možnost převozu zavazadel, úschovy batohů i připojištění lodí proti krádeži a poškození. Ceny za půjčení lodí i vybavení jsou velmi příznivé, a tak si můžete zajistit výlet pro celou rodinu nebo partu kamarádů v podstatě za pakatel.

Půjčovna, která se postará o vše

Vždy se vyplatí mít vedle sebe někoho spolehlivého, půjčovna lodí na Otavě se stane vaším parťákem do nepohody. Doporučí vám, jaký typ lodě pro vás bude nejlepší. Pokud jste nezkušení, pomůže vám s naplánováním trasy, poskytne vám informaci o vodním stavu řeky a její sjízdnosti. Dozvíte se vše o tábořištích, kempech a jezech, na které můžete pří splouvání Otavy narazit. Samotná řeka Otava protéká městy Sušice, Horažďovice, Strakonice a Písek.

Na webu půjčovny Pujcovna-lodi.com naleznete přehlednou mapku a tabulky, kde jsou trasy přehledně popsány. Najdete zde také všechny potřebné informace o řece a jednotlivých trasách. Web je tak pro vodáky důležitým informačním zdrojem, se kterým se vodácké výlety mnohem, lépe plánují. V hlavní sezóně je vhodné počítat s tím, že je o lodě větší zájem, takže si je raději zarezervujte předem na potřebný termín. Lodě se nejčastěji půjčují pro splavení řek Otavy, Lužnice, Sázavy a Vltavy. Můžete si je však půjčit i pro další řeky. Půjčovna je velmi vstřícná a dělá maximum pro spokojenost všech vodáků, kteří se rozhodnou využít jejich služeb.