Začínáte se zajímat o rychlost internetu? Je zajímavé, že internet považuje už skoro každý za samozřejmost. Dlouhou dobu byl vymožeností a následně se stal typickým zejména pro mladou generaci uživatelů. Dnes je však samozřejmostí pro všechny generace, včetně těch nejstarších. Dříve bylo pro některé obtížné zaožit si email, dnes už mají často účty na různých sociálních sítích, stahují si filmy a naplno využívají možnosti, jaké jim internet dává, Obzvláště současná mladá generace už vyrůstá s touto technologií, které už skvěle rozumí.

Proč je rychlost internetu důležitá?

Někteří lidé to neřeší, ale když si zajišťují internet, obvykle si vybírají tarif, který jim slibuje určitou minimální rychlost. K jaké rychlosti internetu jste se ve smlouvě upsali? Někteří lidé si zvolí tu nejzákladnější rychlost, která je také obvykle ta nejlevnější. Náročnější uživatelé obvykle využívají internet k náročnějším úkonům. Často stahují velké soubory, sledují filmy, videa a přenosy v nejvyšší kvalitě nebo hrají náročné online hry. K tomu už je potřeba rychlý internet. Možná jste zaznamenali, že se vám někdy internet seká.

Je nepříjemné sledovat online přenos, který se vám zasekává a vypadává, také je nepřijatelné hrát online hru, která se vám seká a vypadává. Pokud si nejste jistí, jestli váš poskytovatel plní rychlost internetu, kterou máte domluvenou, měli byste využít měření rychlosti internetu. Nejde o žádnou placenou službu, jedná se o bezplatný online nástroj, který stačí spustit a následně vám během několika sekund změří rychlost stahovaných dat, odesílaných data a také odezvu. Přejděte na speedmeter a ověřte si, jak na tom váš internet je. Pokud zjistíte, že je pomalejší, je nejvyšší čas kontaktovat poskytovatele a upozornit ho na tuto skutečnost. Vhodným krokem je také zjistit, jestli nebude lepší jiný poskytovatel.