Pokud vás uchvátily filmové záběry z podmořského světa a chtěli byste si potápění vyzkoušet na vlastní kůži, můžete s tímto koníčkem začít v kurzu potápění. Zúčastnit se jej můžete sami, anebo věnovat kurz potápění jako dárek někomu ze svých blízkých. Kurzy potápění začínají vždy vysvětlením veškerých nebezpečí, seznámením s přístroji a používáním základních posunků, které jsou pod vodou nutností. Počáteční fází přístrojového potápění je kurz Open Water Diver. Objednat se na tento kurz je třeba prostřednictvím objednávkového systému organizátora kurzu pana Jiřího Böhma. Pokud byste si nevěděli rady, navštivte web seawolf.cz.

Důležitost základních dovedností a znalostí

Tento kurz poskytne všem adeptům tohoto krásného sportovního odvětví nejprve základní dovednosti a znalosti. Na tuto fázi je kladen velký důraz, jelikož získání základních dovedností a rozvíjení smyslu pro odpovědnost je bezpodmínečnou podmínkou bezpečnosti budoucích potápěčů.

Při prvním výcviku i v dalších fázích dbají školitelé na individualitu každého člověka a podle toho ke každému přistupují.

Průběh kurzu

Kurzy potápění s přístrojem se zpravidla skládají z vyučování teorie, šesti praktických cvičení v bazénu a po dokonalém zvládnutí všech cviků se provádějí ponory ve volné vodě. Nejinak je to i v případě kurzu Open Water Diver, při kterém je vše zahrnuto v ceně, a to včetně výukového materiálu i vypůjčené výstroje a vybavení. Teoretická část probíhá v učebně v Praze-Podolí, bazénová příprava v plaveckém stadionu a ponory na volné vodě na českých lomech. Kurz si můžete také dokončit u moře v Chorvatsku nebo v Egyptě.

Získaná kvalifikace

Po úspěšném absolvování kurzu Open Water Diver získá každý absolvent kvalifikaci pro potápění až do hloubky 18 metrů. Toto potápěčské osvědčení IANTD Open Water Diver je uznáváno na celém světě jako osvědčení sportovního potápěče.