Minerály jsou přírodniny, které v sobě ukrývají starobylou přírodní sílu. Díky tomu mohou mít blahodárný vliv na naše tělo. Již ve starověkou byly používány pro výrobu šperků ochranného charakteru. Magické krystaly byly využívány k péči o pleť i pro zdraví ve starověkém Egyptě, v Číně nebo Indii. Tuto vlastnost si s sebou přinesly i do dob současných. Někteří lidé věří v jejich sílu a léčivé schopnosti.

Jadeitový váleček k péči o pleť

Jadeit je považován za minerál, který přináší klid a vyrovnanost. Má pozitivní vliv na pokožku, kterou zklidní a pomáhá jí dodat pružnost. Je vhodným pomocníkem v boji proti drobným vráskám nebo kruhům pod očima. Bývá využíván jako prevence proti zarudnutí. Má posilující a očišťující vlastnosti.

  • Co je jadeitový váleček a jak funguje?

Jedná se o masážní váleček, který se v kosmetice často používá k masáži obličeje. Jeden jeho konce má váleček větší, ten je určený pro masáž pokožky brady, čela, tváře, krku a dekoltu. Druhý konec je vytvarován do válečku menšího, ten se využívá k masáži pokožky pod očima. Tato kosmetická pomůcka je ideální volbou pro masáže lymfatické. Ty jsou šikovným pomocníkem v boji proti škodlivým toxinům vyskytujícím se v pleti. Také pomáhají eliminovat výskyt drobných vrásek. Pravidelné používání podporuje lepší prokrvení pokožky, ta se pak stává pružnější a zářivější.

Náš tip: Hledáte-li přírodní kosmetiku bez parabenů, jež je vhodná pro každodenní používání, zkuste takovou, která obsahuje růžový olej, který pokožku zvláčňuje, hydratuje, vyživuje a chrání ji před záněty.

Masáže pomocí válečku si můžeme dopřávat v pohodlí domova, každý den ráno i večer a to na pleť vyčištěnou a suchou. Prokrvení pleti zajistí váleček, který necháme, před samotnou masáží, několik minut v lednici. Pokud používáte doma obličejové masky vyrobené z plátýnka, můžete po nich válečkem jemně přejíždět. Kromě jadeitu se pro výrobu válečku používá také růženín nebo křišťál.

E-shop MAGIE PŘÍRODY

Patříte-li mezi milovníky minerálů, rozhodně zavítejte na e-shop magieprirody.cz. Naleznete zde širokou nabídku minerálů v podobě drúz a geod, surové minerály, šperky a celou řadu dalších zajímavých produktů.