Máte rádi dobré jídlo a zejména pak hamburgery? Dnes už se pořádají festivaly, kde si můžete vybrat přesně takový, který vám bude chutnat, který si zamilujete. V Praze již od roku 2012 funguje Burgerfest. Během dvou dní objevíte nespočet množství chutí, vyzkoušíte opravdu vynikající, nevšední a osvědčené chutě.

Když se řekne hamburger

Každý si představí housku a v ní maso se zeleninou. Známe jej především z USA, kde se servíruje asi nejčastěji. Postupem času se dostal k nám, dneska existuje mnoho různých variant. Název Hamburger pochází od města Hamburk, což je časté místo emigrace do USA. Najdete jej nejčastěji v rychlém občerstvení, ale udělat si jej můžete i doma. Dnes existují také speciální restaurace, kde se připravují tyto kousky.

Hamburger někdy nazvaný také burger je sendvič. Skládá se z grilovaného mletého masa, nejčastěji jde o maso hovězí. Dává se do speciálních hamburgerových housek, které se rozkrojí. K tomu se přidává ještě hlávkový salát nakrájený nadrobno, sýr a rajče. Hamburger, do kterého se dává sýr, se nazývá cheeseburger.

Burgerfest 2018 je dvoudenní festival, který se zaměřuje převážně na jídlo, tedy hamburgery. Nicméně jde také o kulturní festival, takže je toho k vidění opravdu mnoho. Proběhne letos v září na Výstavišti v Praze Holešovicích. První ročník byl od roku 2012 a od té doby se těší velké oblibě a zájmu účastníků. V současnosti jde o největší burgerový festival v Evropě.

I vy si můžete vychutnat příjemnou atmosféru, nespočet množství, chutí a nevšedních zážitků. Stačí navštívit tento dvoudenní Burgerfest 2018, který se koná 8. – 9. září 2018 v Praze.