Betlémy jsou jedním ze symbolů Vánoc a snad v každém městě nebo obci se najdou. Lidé k nim pravidelně chodí a dokonce jsou také velké výstavy betlémů po celé republice. Také máte doma svůj betlém ať papírový, dřevěný nebo třeba z moderního plastu či betlém, který máte po babičce nebo prababičce. Existují mechanický betlém, velké betlémy, které jsou poháněny stroji a mnoho a mnoho dalšího. Zajímá vás, kam můžete jít omrknout betlémy? Ať už živé nebo ty, které jsou největší v republice? Východní Morava skýtá mnoho krás a vy se můžete v adventním čase jet podívat na jednotlivé výstavy betlémů.

KOVOZOO ve Starém Městě

Staré Město u Uherského Hradiště nabízí až do pátého ledna roku 2020 výstavu netradičního betléma ze dřeva a kovu. Najdete v něm dřevěné postavy a k tomu všemu zvířata, která jsou vyrobená z odpadního železa. A to vše v životní velikosti. Můžete si zde prohlédnout kromě Betlému také na dvě stě padesát zvířat, která jsou vyrobená ze šrotu, rozhlednu maják Šrotík, muzeum veteránů a podobně. Otevřeno je zde denně a to od desíti dopoledne do sedmnácti hodin.

Živý betlém

Navštívíte-li Kroměříž, pak určitě navštivte krásný Živý betlém. Tento betlém proběhne ve čtvrtek devatenáctého prosince v deset hodin na nádvoří radnice, poté v šestnáct hodin na Velkém náměstí. Spolu s dětmi poté můžete jít zazpívat vánoční koledy. Celý program má na starosti Církevní základní škola v Kroměříži.

Do patnáctého prosince probíhá výstava betlémů různých velikostí, tvarů, barev a materiálů a to v sále Kulturního a informačního střediska v Tlumačově na Zlínsku. Betlémy a s nimi spojené výstavy patří k adventu a vůbec k období Vánoc.