Betlémy jsou jedním ze symbolů Vánoc a snad v každém městě nebo obci se najdou. Lidé k nim pravidelně chodí a dokonce jsou také velké výstavy betlémů po celé republice. Také máte doma svůj betlém ať papírový, dřevěný nebo třeba z moderního plastu či betlém, který máte po babičce nebo prababičce. Existují mechanický betlém, velké betlémy, které jsou poháněny stroji a mnoho a mnoho dalšího. Zajímá vás, kam můžete jít omrknout betlémy? Ať už živé nebo ty, které jsou největší v republice? Východní Morava skýtá mnoho krás a vy se můžete v adventním čase jet podívat na jednotlivé výstavy betlémů.

Výstava České betlémy

Na tuto výstavu můžete narazit od posledního listopadu od devětadvacátého prosince. Najdete ji v Holešově a k vidění je zde přes osmdesát jednotlivých modelů, různé zajímavé, netradiční betlémy, řezbářské či sochařské práce a další a další. Svou jedinečnou má také díky papírovým betlémům, které zapůjčil Stanislav Dostál z Přerova. Co dalšího zde můžete najít? Například muklovský betlém, který má na svědomí neznámý vězeň z uranových dolů. Recesi akademického malíře Cyrila Boudy s osobnostmi Pražského jara, miniaturní betlémy, háčkované kousky, ale třeba také mistrovská díla.

Vánoce v zámecké konírně, aneb Pojďme spolu za betlémy

Takovouto výstavu najdete v Bystřici pod Hostýnem. Právě během této výstavy si prohlédnete betlémy různých podob, kterými disponuje sbírka Mgr. Jitky Růžičkové. Jak už samotný název napovídá – Vánoce v zámecké konírně, aneb Pojďme spolu za betlémy se nachází v zámecké konírně. Výstava je přístupné denně od osmého do dvaadvacátého prosince. Pro děti je zde připravená tvořivá dílna, kterou jistě ocení. Výstava tak potěší opravdu celou rodinu!