Zlín Film Festival již má svou každoroční tradici a je tak nějak očekávaným festivalem. Představí se zde spousta filmových snímků z mnoha zemí světa. Nabídne filmy z domácí půdy a také z netradičních zemí jako například Faerské ostrovy, Singapur a mnoho dalších. Festival odstartuje již 25. května a potrvá až do 2. června 2018.

Festival s tradicí ve Zlíně

Zlín Film Festival je nejstarší a největší filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Letos proběhne již jeho 58. ročník. Na přetřes zde přijde až tři sta filmových snímků. Na zahájení bude k vidění islandský film Falkoni, který zde bude mít svou mezinárodní premiéru. Večerní zahájení pro dospělé oživí slovensko – český film Nina, jehož režie se ujal Juraj Lehotský. Objeví se zde spousta snímků a to například snímky pro děti a mládež, evropské režijní debuty, studentské filmy, animovaná tvorba a spoustu dalšího. V letošním roce se objeví také jedna novinka a to dokumentární film, který bude rovněž zařazen do soutěžní kategorie.

Inspirováno výročím

V letošním roce si připomínáme sté výročí Československa a tato významná událost se promítla také do hlavního tématu celého festivalu. Konkrétně jde o československý film, který se všem návštěvníkům představí v celkem třech sekcích. Bude to například kolekce českých a slovenských dětských filmů a pohádek. Další sekce se bude věnovat filmové hudbě, fenomén československé filmové hudby zavzpomíná na spoustu významných hudebních skladatelů.

Festival se bude mimo jiné zaměřovat také na 120. výročí vzniku prvních českých filmů. Připravuje se také Národní filmový archiv. V rámci doprovodných programů objevíte divadelní představení, koncerty, výstavy, přednášky, workshopy a spoustu dalšího. Nenechte si ujít tento filmový festival!