Jedete během prázdnin do Brna nebo máte doma děti, které se nudí? Chcete poznat velké město nebo město, ve kterém žijete, trochu jinak a z jiné, než turistické perspektivy? Pak můžete vyzkoušet letní sérii tematických prohlídek. K dispozici bude zkušený a profesionální průvodce, který vás provede Brnem tak, jak to možná ani neznáte. Využijte této možnosti a projděte si město s někým, kdo vám poskytne informace, zajímavosti a novinky, které by vás mohli zajímat a přinesli vám mnoho nových věcí.

V létě na prohlídku Brnem

Ať už jste v Brně na dovolené nebo zde trvale žijete, můžete si město prohlédnout v doprovodu profesionálního průvodce. TIC Brno nezapomíná na návštěvníky ani v létě a opět přidává oblíbené komentované prohlídky města. Brno tak zažijete a uvidíte v různých úhlech a pohledech. Vybrat si můžete hned z deseti témat. Většina z nich se zaměřuje na vznik Velkého Brna a jeho 100. výročí. S průvodcem projdete například také městské části jako Žabovřesky, Komín, Tuřany, Jundrov, Nový Lískovec, Židenice a Juliánov. Další prohlídky Brnem jsou věnovány slavným bitvám a soubojům. Dozvíte se například to, kde se odehrávaly slavné souboje s francouzským plukovníkem. Jednotlivé lístky na prohlídky si můžete pořídit v infocentrech.

V Žabovřeskách můžete projít například od středověké osady k vilové čtvrti. V Komíně si uděláte procházku, během které se dozvíte o lidech, událostech a také pamětihodnostech. Projít můžete také Slavné Brněnské souboje, Jundrov vám nabízí vesnici ve městě, kdy se prodejte jednou z nejklidnějších a nejzelenějších městských částí. Poznejte Brno z jiného úhlu!