Muzeum voskových figurín je častou zastávkou mnoha turistů. Na jednom místě je k vidění spousta herců, zpěváků, sportovců, moderátorů a dalších slavných postav a to nejen z českého světa. Během jednoho odpoledne se můžete vyfotit s celou plejádou hvězd. Nikam vám neutečou a můžete s nimi strávit tolik času, kolik potřebujete.

Muzeum voskových figurín

Sochy vypadají jako živé, jen promluvit! I tak se dá nazvat tento umělecký směr, který se snaží velmi realisticky vytvořit sochy. Na své si přijdou všichni, malé děti, teenageři i dospělí. Během výstavy zažijete spoustu zajímavého a nečekaného. Potřebujete se schovat před nepříznivým počasím? Chcete si udělat výlet a hledáte inspiraci, kam vyrazit?

Několik světů v jednom

Celé muzeum je koncipováno do několika světů, které si můžete projít. Výstava Pat a Mat nabízí divákům náhled pod pokličku tvůrců Pata a Mata. Sami si vyzkoušíte, jak vzniká animovaný film, navštívíte jejich obydlí a dokonce se s těmito postavičkami také můžete setkat tváří v tvář.

Magická laboratoř vás zase zavede do alchymistické laboratoře, kde je to prošpikováno tajemnem a magií. Tajemné lektvary, dosud neznámé nástroje, zařízení a spoustu ostatního je zde k vidění. Milovníci sportu si zase užijí ve Svatyni sportu, kde můžete najít Pavla Nedvěda, Martinu Navrátilovou nebo Petra Čecha.

Do světa Historie vás vtáhne setkání se Svatým Václavem, císařem Rudolfem II., mistrem Janem Husem, Marií Terezií a dalšími významnými postavami. Kouzelné divadlo přiblíží svět za oponou. Sednout si můžete k Johnu Lennonovi, Anně Geislerové, Emě Destinnové nebo excentrickému Mozartovi.

Spolu s Dílnou plnou objevů, si můžete vytvořit vlastní 3D portrét. K dispozici jsou také další světy, stačí se tak jen ponořit a návštěvu tohoto muzea si v Praze opravdu užít.