Ostrava je jak známo průmyslovým městem, dlouho se zde těžilo. Důkazem jsou uhelné doly, které v Ostravě najdete. Vysoké pece a vůbec celá Dolní oblast Vítkovic ukáže historii této jedné éry. Kromě jiného si můžete prohlédnout také Bolt Tower a získat tak unikátní výhled na celou Ostravu.

Neobyčejná vyhlídka

Bolt Tower neboli šroubovaná věž je součást nové nástavby Vysoké pece v Dolních Vítkovicích. Jde o nejvyšší geografický bod ve městě. Tato věž poskytuje neopakovatelný pohled z výšky 71 metrů. Část prohlídky můžete jet speciálním „skipovým výtahem“ kterým se kdysi vyváželo do vysoké pece uhlí. Ten je však zrekonstruován, aby mohl vyvézt návštěvníky. Dále už musíte pešky a to do vyhlídkové věže, což je vestavěná prosklená nástavba. Dále se můžete procházet po jednotlivých stezkách a užívat si výhled na celé okolí. Když je dobrá viditelnost, dohlédnete opravdu daleko.

Součástí je kavárna

Součástí prohlídky je také Bolt Café, tedy kavárna, která poskytuje nevšední zážitek, kdy si můžete dát něco dobrého, posadit se na terasu či se jen tak kochat. Během prohlídky se dozvíte něco o historii pece a vůbec těžby a zpracovávání uhlí. Nástavba Vysoké pece je architektonickým symbolem ohně, který nad pecí vždycky vzplál, když se produkoval velký objem vysokopecního plynu. Jde o jakousi nekonečnou spirálu. Ta symbolizuje dynamiku, prosperitu. Bolt Tower tak přináší adrenalinový zážitek, který si nesmíte nechat ujít, navštívíte-li Ostravu.

Další prohlídky

K dispozici je v rámci Dolní oblasti Vítkovic prohlídka uhelným okruhem, kterému dominuje černouhelný důl Hlubina. Seznámíte se s těžbou uhlí, s areálem a projdete si místa, kde se kdysi skutečně pracovalo.