Ilustrační obrázek

Máte-li rádi divadlo, pak jste během prázdnin smutní, jelikož divadlo má prázdniny. I tak si můžete dopřát trochu té divadelní kultury. Kde? Můžete navštívit letní Shakespearovské slavnosti v Ostravě. Jde o akci, která má dlouhou tradici a co víc, je plná oblíbených divadelních děl z pera anglického spisovatele a dramatika Williama Shakespeara.

Divadelní festival

Jde o festival, který v letošním roce proběhne již po desáté. Celkově však letní shakespearovské slavnosti mají mnohem delší tradici, jde o nejstarší a největší divadelní přehlídku pod širým nebem v rámci Evropy, která se zaměřuje na díla Williama Shakespeara. Festival se neodehrává jen v Ostravě, ale můžete jej navštívit také v Praze, Brně a jste-li ze Slovenska, tak si jej můžete užít v Bratislavě.

Dlouholetá tradice

Vznik tohoto festivalu inicioval sám prezident Václav Havel. Ten počátkem devadesátých let otevřel Pražský hrad pro umělce, kteří na něj přilákali širokou veřejnost. První shakespearovské představení tak proběhlo již v roce 1990. O osm let později se tento festival pořádá pravidelně. Václav Havel uděluje v letech 1999 až 2000 festivalu svou osobní záštitu.

Co bude letos v Ostravě k vidění?

V Ostravě se festival koná již po desáté, letos se můžete těšit na obnovenou premiéru oblíbené veselohry Komedie omylů. Toto představení bylo první, které se v Ostravě v rámci festivalu hrálo. Nebude chybět ani komponovaný večer Pocta Shakespearovi, ve které se objeví Jan Tříska. Dále se můžete těšit na Hamleta, Večer tříkrálový aneb cokoli chcete, Mnoho povyku pro nic, Jak se vám líbí.

Populární festival

Tento divadelní festival je každým rokem cílem mnoha návštěvníků, je tedy velmi oblíben, o čemž svědčí také stále narůstající počet návštěvníků. Akce se těší pozornosti médií a v kritikách si vede velmi obstojně. Každým rokem se tak několik míst v České republice stanou dějištěm nezapomenutelných divadelních her z pera slavného anglického dramatika Williama Shakespeara. I vy na tento festival můžete vyrazit!