Když se řekne Fimfárum, každému se vybaví v mysli něco jiného. Někdo si vzpomene, že jde o vymyšlené slovo označující proutek. Ten je „jen o chlup tenčí, než za nejtenčí rákoska“. Když se jím švihne, vše v okolí „ztuhne a znehybní jako na obrázku“. Jiný si představí knihu devatenácti humoristických pohádek, jiný si zase může představit film. Vše má jednu jedinou spojitost. Jana Wericha.

Fimfárum Jana Wericha

Jan Werich je neodmyslitelně spjat právě s tímto slovem. Byl to český filmový a divadelní herec, dramatik a filmový scenárista, v autorské trojici s Voskovcem a Ježkem byl představitel meziválečné divadelní avantgardy a také poválečné české divadelní kultury. Od 27. ledna do 25. dubna 2018 můžete v Brně navštívit tuto jedinečnou výstavu, která se váže právě k Fimfárum.

Výstava Fimfárum

Letohrádek Mitrovských v Brně otevře pro všechny návštěvníky výstavu, která je lahůdkou mezi výstavami. Jde o výstavu k animovanému českému filmu Fimfárum Jana Wericha aneb Do třetice všeho dobrého. Výstava potěší milovníky pohádky Fimfárum a je jedno, zda jde o děti nebo dospělé. Všichni si zde přijdou na své.

Najdete na ní spoustu úžasných věcí, například trojrozměrné scény z jednotlivých pohádek a celovečerního filmu. Například zde objevíte scény Jak na Šumavě obři vyhynuli, O kloboučku s pérkem sojčím nebo Rozum a Štěstí. Dále zde najdete také spoustu rekvizit, loutky a také dekorace.

Na výstavě najdete originální scénické návrhy, ilustrace a fotografie. Závěr výstavy si užijí všichni ti, kteří mají rádi Jana Wericha. Právě jemu je tento kousek věnován, herecké legendě. Najdete zde jeho práci a to nejen divadelní, rozhlasovou, literární, ale také filmovou. Navštivte období od 27. ledna do 25. dubna Letohrádek Mitrovských v Brně a užijte si nádhernou výstavu, která rozhodně stojí za zhlédnutí!