Předsíň či chodba bývá často první místo, do něhož vstupuje naše návštěva, ale také to často bývá prostor, kde skladujeme svoji obuv. Je tedy vhodné toto místo zařídit náležitým nábytkem. Mezi nezbytné kousky patří i botníky do předsíně. Přestože to často bývají především praktické kousky naší domácnosti, je dobré vybrat takový typ, který se do domácnosti bude hodit nejen stylově, ale i barevně. Současná nabídka trhu je poměrně široká, takže si můžeme vybírat botníky v celé řadě různých designů

Jaký druh zvolit?

Každá domácnost má na botníky do předsíně jiné požadavky. Záleží nejen na počtu jejích členů, ale také na činnostech, které jednotliví členové vykonávají. Pokud je rodina vícečetná či sportovně založená, bude mít vícero párů bot a proto potřebuje botník spíše větší a prostornější.

Také je potřeba rozmyslet si, zda budete chtít botník otevřený či uzavřený. V případě uzavřené varianty myslete na to, že je potřeba, aby byl dobře větratelný. Záleží i na materiálu. Ten by se měl dát snadno udržovat v čistotě.

Botníky vyklápěcí

Tento typ botníku je ideální volbou pro majitele menších předsíní. Zpravidla je tvoří několik přihrádek umístěných v šikmém úhlu, do nichž boty lehce vklouznou. Jejich velkou výhodou je skladnost a elegantní design. Jsou však vhodné pouze pro obuv nízkou.

Botníková skříň

Botníková skříň je ideální volbou pro majitele vyšší či kotníčkové obuvi. Většinou patří mezi větší a rozměrnější kousky nábytku, takže je pro ně potřeba i více prostoru a ocení je především domácnosti s více členy.

Botníky sedací

Sedací botník je ideální pomocník pro komfortní obouvání a to především šněrovacích bot a ocení jej všichni členové domácnosti. Tento druh botníku bývá často vybaven pohodlným povrchem, na který se můžete, během obouvání, posadit.