Máte před sebou volný víkend a přemýšlíte, že vyrazíte na Moravu? Sezóna vín a burčáků je v plném proudu a vy přesně víte, že chcete víkend strávit na vinici. Mezi dobrým vínem, které vám bude chutnat. Západ slunce a sklenice vína v ruce? To je ideální plán jak strávit víkend, kam vyrazit za vínem nebo burčákem?

Krásy jižní Moravy

Jižní Morava nabízí spoustu krásných míst, kde můžete poznávat nejen krásné památky, ale také jde o ráj pro vinaře. Kde všude můžete o víkendu zavítat? Jde o převážně rovinatý kraj, který je bohatý na kulturu, skvělý pro rodinky s dětmi, ale také výborný pro návštěvu vinných sklípků. Kam tedy za vínem vyrazit?

Velké Bílovice

Jde o jednu z největších vinařských obcí v České republice, zamilujete si jí na první pohled. Na 800 hektarech najdete spoustu vinařů, kteří jsou připraveni dát vám ochutnat výborné víno. Najdete zde spoustu vinných sklepů a vinohradů, takže můžete vyzkoušet nejrůznější vína.

Vinařství u Kapličky v Zaječí

Velmi známé vinařství, které je ideálním místem pro odpočinek, pro ochutnání kvalitního vína. Pokud nechcete od rána popíjet víno, pak můžete zvolit procházku po vinici, půjčit si horské kolo a vyjet si po okolí.

Valtice

Při prohlídkách Valtického podzemí si prohlédnete nejen historické vinné sklepy, ale můžete si vychutnat báječné víno, které doprovodí také výborný kulinářský program. Výlet si jistě skvěle užijete, je zde opět spousta vinařů, kteří vyrábí své víno poctivě. Můžete tak nejen ochutnat přímo na místě, ale nějakou tu lahvinku si vzít s sebou domů.