Vánoce jsou tady! Za pár dní začne volno, budeme jako každý rok smažit kapra, připravovat bramborový salát, péct cukroví a uklízet celý byt. Také to znáte? Advent bude opravdu brzy, proto není od věci se zamyslet. Nechtělo by to chvíli vypnout? Projít se vánočně vyzdobeným městem, dát si možná někde svařené víno nebo punč, podívat se, co nabízejí stánky hezkého, dát si sraz s přáteli. I to je podstata Vánoc. Adventní nebo vánoční trhy jsou tady! A vy si je můžete užít. Kam vyrazit do zahraničí? Kde jsou ty nejkrásnější vánoční trhy?

Vídeň

Asi každý už někdy byl ve Vídni nebo jí alespoň projížděl. Jde o nádherné město, které disponuje řadou památek. Na Vánoce se celá Vídeň promění a dýchá z ní tak báječná atmosféra, že to strhne každého. Na výběr máte hned několik možností, kam vyrazit na trhy. Belvedere, Radniční náměstí nebo Schönbrunn. Hlavní trhy najdete právě na posledním zmiňovaném. K vánoční Vídni patří velké rozsvícené stromy, vůně perníku, svařená vína nebo punče, které dostanete ve speciálních hrnečcích, které je možno zakoupit. Největší vánoční trhy – Christkindlmarkt najdete na Radničním náměstí. Je zde velké množství stánků s různými pochutinami, ručně vyráběnými doplňky, čokoládou a podobně.

Salzburg

Nádherný Salzburg o vánocích ještě víc rozkvete. Historické centrum zahltí stovky stánků, které nabízejí spoustu skleněných ozdob, ručně vyráběných dřevených hraček. Dát si můžete svařené víno, punč, ovocný chléb, perníčky a mnoho dalšího. V katedrále Domplatz se také odehrávají krásné vánoční koncerty, takže můžete jet nasát atmosféru.

Regensburg

Německo je známo tím, jak přistupuje k vánočním trhům. Regensburg je vůbec nádherné město, které dýchá historií a stojí za to, se do něj znovu podívat. Christkindlmarkt najdete okolo Neupharrplatz, kde si dáte svařák z bezinek, s horkými jablky. K tomu nesmí chybět perníčky, ovocný chleba, oplatky nebo třeba opečená klobása.