Vánoce jsou tady! Za pár dní začne volno, budeme jako každý rok smažit kapra, připravovat bramborový salát, péct cukroví a uklízet celý byt. Také to znáte? Advent bude opravdu brzy, proto není od věci se zamyslet. Nechtělo by to chvíli vypnout? Projít se vánočně vyzdobeným městem, dát si možná někde svařené víno nebo punč, podívat se, co nabízejí stánky hezkého, dát si sraz s přáteli. I to je podstata Vánoc. Adventní nebo vánoční trhy jsou tady! A vy si je můžete užít. Kam vyrazit v rámci České republiky?

Praha – Pražský hrad

Jeden z největších hradních areálů ožívá jako každý rok tou pravou vánoční atmosférou. Nádherné vánoční trhy najdete na náměstí U Svatého Jiří. Dát si zde můžete svařené víno, ochutnat výborné vánoční speciality, podívat se na krásný strom, projít si stánky a nakoupit nějaké ty drobnosti.

Český Krumlov

Český Krumlov ožívá s Vánocemi a ukazuje, jak krásné tyto svátky zde mohou být. Najdete zde spoustu krásných akcí, příjezd Bílé paní, děti mohou vyzkoušet Ježíškovu poštu. Spolu s těmito akcemi si můžete dát tradiční punč, svařené víno nebo ochutnat nějaké ty dobroty.

Plzeň

Také Plzeň se může pyšnit krásnou vánoční výzdobou. Na náměstí Republiky zažijete krásnou atmosféru. Vůně svařeného vína vás bude lákat k ochutnání, prohlédnout si můžete obrovský vánoční strom, nakoupit dárečky pro své blízké nebo si jen dát sraz u punče.

Rožnov pod Radhoštěm

Tradice vánočních trhů je zde zpátky a v plné síle. Pravá adventní atmosféra na vás dýchne. Masarykovo náměstí bude v oblečení stánků s tradičním jarmarečním zbožím, ochutnáte svařené vínko, medovinu nebo punč, poslechnete si koncerty, krásná vystoupení a mnoho dalšího.

Olomouc

Tradiční vánoční trhy v historickém centru města jsou nádherné. Bohatý program, ze kterého si vyberou všichni, betlém, koledy, stánky, punč. To všechno v Olomouci najdete.